Міжнародний арбітраж почав розгляд позову «Укренерго» до РФ щодо втрати активів у Криму

Арбітражний суд в Парижі (Франція) 16 липня розпочав розгляд справи щодо незаконного захоплення Росією інфраструктурних об’єктів Національної енергетичної компанії «Укренерго» на території окупованого Криму, та втрати нею інвестицій на півострові.

Фото: УНІАН

Про це 31 липня повідомляє пресслужба «Укренерго».

Як зазначається, провадження у справі ведеться відповідно до Арбітражного регламенту Комісії ООН з права міжнародної торгівлі від 15 грудня 1976 року (ЮНСІТРАЛ). Місцем розгляду справи був визначений Париж.

«В межах справи «Укренерго» вимагає компенсації за порушення Росією Угоди між Кабінетом Міністрів України і урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій від 1998 року, а саме за захоплення Росією під час анексії Криму магістральних мереж та інших об’єктів, які належать «Укренерго». Також до вимог входить компенсація шкоди від незаконної експропріації інвестицій «Укренерго» в Криму та порушення зобов’язання гарантувати повний та безумовний правовий захист», – йдеться у повідомлені.

Станом на сьогодні арбітражний суд відмовив російській стороні у клопотанні щодо можливості подати запит на розділення провадження на етап визначення юрисдикції справи та етап розгляду по суті до того, як НЕК «Укренерго» буде подано до суду свою розгорнуту позовну заяву. Процесуальний календар для решти арбітражу буде встановлений після того, як суд ухвалить рішення про необхідність розділення справи на етапи.

Як зазначив член правління НЕК «Укренерго» Максим Юрков, вартість активів, щодо яких подано позов, буде встановлено після проведення оцінки.

Нагадаємо:

  • В квітні 2018 року «Укренерго» відповідно до чинної процедури розгляду справ відправила запити до представників РФ для досудового врегулювання спору щодо втрати активів в окупованому Криму.
  • 27 серпня 2019 року «Укренерго» повідомила РФ про передачу до арбітражного суду вимог в спорі щодо втрати активів на території Криму.
  • Інтереси «Укренерго» у спорі з Росією представляє міжнародна юридична фірма Lalive із штаб-квартирою у Швейцарії.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine