Місія ОБСЄ в Україні повинна мати доступ і до окупованого Криму – Євросоюз

Новини
Автомобіль СММ ОБСЄ в КПВВ «Каланчак» на адмінграніце з Кримом Фото: investigator.org.ua

Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ в Україні повинна мати, як це і передбачено мандатом, доступ до усієї української території у межах її міжнародно визнаних кордонів, включно з незаконно окупованим Росією Кримом.

Про це йдеться у заяві Європейського Союзу щодо агресії Росії проти України та незаконної окупації Криму, виголошеній на засіданні Постійної ради ОБСЄ, повідомляє агентство Укрінформ.

«Відповідно до свого мандату СММ повинна мати доступ до всієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи Кримський півострів, який незаконно анексований Росією», – зазначається у заяві.

У ЄС також наголосили, що СМM ОБСЄ залишається джерелом достовірної інформації про ситуацію на місцях і тому свобода Місії не повинна бути обмежена. У Євросоюзі привітали той факт, що ряд спостерігачів СММ змогли перетнути лінію зіткнення та приєднатися до команд СММ в окупованих районах Донбасу, однак для цього вимагалося надання медичних тестів на коронавірус, а свобода пересування СММ не повинна обмежуватися.

«Ми закликаємо Росію використати свій великий вплив на збройні формування, які вона підтримує задля забезпечення того, щоб усі інші необгрунтовані обмеження щодо СММ були негайно скасовані», – заявили в Євросоюзі.

Також в заяві ЄС нагадується, що усі відповідальні за будь-яку умисну шкоду, знищення або втрату активів СММ повинні понести відповідальність як у політичному, так і в фінансовому плані: «Ми сподіваємось, що результати ретельного розслідування всіх подібних випадків будуть повідомлені Постійній раді».

Нагадаємо:

  • 6 лютого 2020 року делегації США, Євросоюзу і України при ОБСЄ під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні вказали на те, що СММ ОБСЄ повинна отримати повний і безперешкодний доступ до незаконно окупованого Росією Криму.