Вища рада оборони Лівану: у Бейруті вибухнула селітра з судна, що належить росіянину

Вища рада оборони Лівану вважає, що вибух в порту Бейрута стався через 2750 тонн нітрату амонію (аміачної селітри), конфіскованих в 2014 році з судна Rhosus. Rhosus належить підприємцю Ігорю Гречушкіну з Хабаровська. Зараз росіянин живе на Кіпрі.

Про це повідомляє Медуза з посиланням ліванський телеканал LBCI.

Про те, що Rhosus був затриманий в Бейруті з 2750 тоннами аміачної селітри, повідомляв сайт shiparrested.com. Раніше Rhosus володів російський підприємець Ігор Гречушкін з Хабаровська, говорили моряки, які працювали на судні, і писала «Нова газета» в липні 2014 року.

У 2013 році судно, яке ходило під прапором Молдови, мало доставити небезпечний вантаж з Батумі в Мозамбік, але через технічні неполадки зайшло в порт Бейрута.

Тоді ліванська влада заборонила судну виходити в море через неналежний технічний стан.

Фото: Думская

Більшу частину екіпажу Rhosus відпустили, але на борту залишили четверо моряків, які змогли виїхати з Бейрута тільки через рік, адже Гречушкін фактично покинув судно, вантаж і моряків напризволяще. Після затримання Rhosus він оголосив себе банкрутом.

Ліванська влада залишила 4 моряків на борту, чекаючи змінний екіпаж, з огляду на небезпеку вантажу. Нарешті, селітру вивантажили на склад порту Бейрута, а моряки покинули Ліван. Відомо, що в складі екіпажу судна були українці.

За даними LBCI, конфісковану з судна селітру зберігали на складі на 12-му причалі порту Бейрута і збиралися утилізувати.

20 липня генпрокурор Лівану склав доповідь про неналежне зберіганні небезпечного вантажу – в стіні складу була діра, через яку не зачинялися двері і всередину могли потрапити сторонні люди. Комісія вимагала закрити пролом, полагодити двері і виставити охорону біля складу.

В службі безпеки Лівану вважають, що «вибух стався під час зварювання двері». Іскра спочатку підпалила феєрверки, які зберігалися на складі, що, в свою чергу, стало причиною вибуху аміачної селітри.

Відзначається, що 2750 тонн амонію еквівалентно 1800 тоннам тротилу.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що в нього поки немає жодної інформації щодо перебування двох українських кораблів у порту столиці Лівану, де сталася серія потужних вибухів.

Про це він сказав під час спілкування з журналістами в Києві, передає Укрінформ.

Владислав Криклій, міністр інфраструктури України Фото: investigator.org.ua

«Міністерство закордонних справ ще отримує інформацію, тому актуальної інформації в мене немає, читав про це», – сказав Криклій, відповідаючи на запитання, чи йому відомо щось про ситуацію з українськими короблями у порту столиці Лівану.

Під час вибуху, який стався в ліванській столиці Бейрут в районі порту поблизу від бази ВМС Лівану, були два українських судна з Маріуполя MERO STAR і RAOUF Н, повідомив координатор напрямку політики безпеки Центр політичних досліджень «Доктрина» Гліб Парфьонов.

Нагадаємо:

  • У вівторок ввечері в порту ліванської столиці Бейрута стався великий вибух. Вибухова хвиля була настільки потужною, що вибила вікна у будинках по всьому місту та перекинула автомобілі.
  • Внаслідок вибуху щонайменше 78 людей загинули та близько 4 тисяч отримали поранення.
  • Міністр внутрішніх справ Лівану Мохамед Фехмі заявив, що причиною вибуху може бути склад з величезною кількістю нітрату амонію.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine