Зеленський і Лукашенко обговорили видачу бойовиків ПВК «Вагнер» Україні

Президент Володимир Зеленський обговорив із президентом Білорусі Олександром Лукашенком видачу Україні затриманих бойовиків, що воювали на Донбасі.

Фото: БелТА

Про це повідомляють прес-служби Зеленського і Лукашенка.

«Провів телефонну розмову з президентом Лукашенком. Сподіваюся, що підозрювані в терористичній діяльності на території України будуть нам передані для притягнення до кримінальної відповідальності згідно з чинними міжнародно-правовими документами», – сказав Зеленський.

«Володимир Зеленський торкнувся в розмові питання затриманих в Білорусі бойовиків. Він поінформував, що вони брали участь в бойових діях на Донбасі, і українська прокуратура веде розслідування за цими фактами. Олександр Лукашенко в свою чергу зазначив, що правоохоронні органи будуть співпрацювати з цього питання в рамках підписаних з Росією і Україною міжнародних угод», – повідомляють у Лукашенка.

Нагадаємо:

  • Вночі 29 липня в Білорусі були затримані 32 іноземних бойовика. За даними білоруського державного інформагентства БЕЛТА, це росіяни з ПВК Вагнера. Вони прибули до Білорусі, щоб дестабілізувати обстановку напередодні президентських виборів.
  • МЗС Білорусі передав Україні список затриманих під Мінськом бойовиків приватної військової компанії «Вагнер» і звернувся з проханням передати цей документ компетентним органам України для перевірки їх причетності до скоєння злочинів на українській територій.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine