Проведення демократичних виборів в ОРДЛО поки неможливо – глава МЗС ФРН

Новини
Глава МЗС ФРН Хайко Маас Фото: DPA

Проведення демократичних виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей (ОРДЛО) поки неможливо, оскільки для цього немає необхідних умов, як це передбачено в Мінських угодах.

Про це заявив в інтерв’ю агентству Інтерфакс глава МЗС ФРН Хайко Маас.

«Необхідних умов для проведення демократичних виборів в областях, непідконтрольних уряду, як це передбачено в Мінських угодах, зараз немає. Тут від Москви також потрібно використовувати свій вплив», – сказав Маас.

«Нещодавній розвиток ситуації дає привід для надії. Режим припинення вогню вперше за довгий час дотримується, що дає людям на сході України так необхідний їм перепочинок. При цьому Україна проявила гнучкість і готовність йти назустріч», – додав він.

За його словами, ФРН продовжує робити ставку на «конструктивну участь Росії в «нормандському форматі».

«Для того, щоб слова не розходилися з ділом, Росія повинна використовувати свій вплив. Ми, звичайно, разом з Францією готові продовжувати формувати цей процес в «нормандському форматі», – вказав Маас.

Німецький міністр привітав плани проведення Києвом місцевих виборів, на його думку, це хороший знак «для участі українців в демократичних процесах».

Нагадаємо:

  • Глава місії США при ОБСЄ посол Джеймс Гілмор заявив, що вибори на території окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) повинні проходити під українським контролем, в безпечній обстановці і тільки після відновлення Україною контролю над кордоном і виведення з її території російських збройних формувань.