Викрито агентурну мережу ФСБ РФ, що діяла на Херсонщині – контррозвідка СБУ

Новини

Контррозвідники Служби безпеки України припинили діяльність агентурної мережі ФСБ РФ, що діяла на території Херсонської області під керівництвом колишньої співробітниці облдержадміністрації.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на прес-службу СБУ.

«Встановлено, що громадянка України була завербована співробітником ФСБ РФ під час перебування на тимчасово окупованій території АР Крим у 2015 році. Вона отримала завдання збирати розвідувальну інформацію про військові об’єкти і співробітників СБУ. Жінка також повинна була вивчати суспільно-політичну обстановку в південному регіоні нашої країни, передавати дані про діяльність місцевих органів державної влади і управління, неурядових міжнародних фондів і організацій, а також окремих лояльних до РФ політичних і громадських діячів.

Для виконання розвідувальних завдань ФСБ екс-чиновниця привернула інших проросійськи налаштованих жителів Херсона. Передачу розвідувальних даних вона здійснювала через заздалегідь обумовлені з куратором канали електронного зв’язку, а також під час особистих виїздів на тимчасово окуповану територію Криму і в Москву.

Зараз тривають невідкладні слідчі дії за місцем проживання членів агентурної мережі. Під час обшуків правоохоронці виявили докази їх причетності до проведення розвідувальної діяльності на шкоду інтересам України, зокрема, засоби зв’язку, комп’ютерну техніку та електронні накопичувачі інформації, на яких обробляли розвідувальні дані. Також виявлені російські агітаційні матеріали і російські рублі.

Зараз керівника агентурної мережі ФСБ РФ затримали. Слідчими СБУ їй підготовлено підозра в скоєнні кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України, і обрання запобіжного заходу.

Процесуальний статус інших учасників мережі буде визначено за результатами завершення слідчих дій», – йдеться в повідомленні.

  • Служба безпеки України відзначає, що оприлюднена інформація ФСБ про затримання семи громадян РФ, які нібито співпрацювали з українськими спецслужбами і нібито спробували вивезти з території РФ в Україну одного з ватажків найманців РФ на Донбасі, є продовженням ланцюжка звичайних фейків російської сторони.