ФСБ повідомляє про затримання семи громадян РФ: нібито намагалися вивезти в Україну одного з ватажків найманців РФ на Донбасі

Новини
ФСБ

ФСБ РФ повідомляє про затримання семи громадян РФ, які нібито співпрацювали з українськими спецслужбами і нібито спробували вивезти з території РФ в Україну одного з ватажків найманців РФ на Донбасі.

У Центрі громадських зв’язків ФСБ «Интерфаксу» не уточнили, кого саме планували вивезти.

Згідно з повідомленням, нібито безпосередньо під час спроби організації вивезення затримано громадян Росії – Т.Макарова, М.Міщенка, О.Капкаєва, А.Кормича, М.Пизіна, Є.Мороза, В.Долгова. Організатором і координатором викрадення, за даними ФСБ, нібито були громадяни України Андрій Байдала та Ігор Міщенко.

«Байдала відомий як позаштатний співробітник СБУ і Головного управління розвідки Міністерства оборони України, а також довірена особа 5-го управління департаменту контррозвідки СБУ під псевдонімом Швед», – заявили у ФСБ РФ.

За даними ФСБ, Байдала і Міщенко нібито пообіцяли групі Макарова грошову винагороду в розмірі $200 тисяч і нібито виплатили аванс – $50 тисяч. При цьому, зазначають там, нібито Байдала дистанційно керував обома групами в режимі реального часу. Організатором каналу переміщення нібито був громадянин Росії Мороз.

Представниця столичного главку Слідчого комітету Росії Юлія Іванова повідомила, що за цим фактом порушено кримінальну справу про замах на викрадення людини.

За її словами, нібито 30 липня під обманним приводом придбання нерухомості потерпілого затримані поїхали з ним в Московську область, де в автомобілі нібито вдарили електрошокером, однак потерпілий чинив активний опір і зміг покинути автомобіль.

Усім затриманим висунуто обвинувачення, вони перебувають під вартою.

 

Нагадаємо:

  • У ніч на 29 липня спецслужби Білорусі затримали в санаторії під Мінськом групу з 32 громадян РФ, причетних до діяльності ПВК «Вагнер», яка брала участь в російсько-українській війні на Донбасі і в бойових діях в Сирії в інтересах РФ. Олександр Лукашенко терміново зібрав засідання Ради безпеки, на якому доручив терміново звернутися «до відповідних структур РФ, щоб вони пояснили, що відбувається».
  • МЗС Білорусі передав Україні список затриманих під Мінськом бойовиків ПВК «Вагнер» і звернувся з проханням передати цей документ компетентним органам України для перевірки їх причетності до скоєння злочинів на українській території.
  • 5 серпня президент Володимир Зеленський обговорив із президентом Білорусі Олександром Лукашенком видачу Україні затриманих бойовиків, які воювали на Донбасі.
  • Генпрокуратура України звернулась до Генпрокуратури Білорусі із запитами про арешт і видачу 28 з 32 бойовиків ПВК «Вагнер», затриманих 29 липня під Мінськом.
  • Білорусь передала Росії раніше затриманих під Мінськом бойовиків приватної військової компанії «Вагнер». В офісі президента України висловили жаль з цього приводу, а секретар РНБО України Олексій Данилов назвав рішення білоруської влади не дружнім кроком щодо України, яка зібрала докази участі цих найманців у війні на Донбасі.