В Україну вперше прилетіли бомбардувальники США B-52: облетіли Крим

Стратегічні бомбардувальники Військово-повітряних сил США B-52 вперше увійшли в повітряний простір України і разом з українськими винищувачами пролетіли від кордону з Польщею до узбережжя Азовського моря і назад.

Їх супроводжували українські винищувачі, передає прес-служба Міністерства оборони з посиланням на видання видання The Aviationist.

Вранці 4 вересня американські літаки вилетіли з авіабази Ферфорд, Великобританія. Вони пролетіли над Європою в супроводі винищувачів країн-членів НАТО і партнерів Альянсу.

На україно-польському кордоні B-52 зустріли винищувачі Су-27 і МіГ-29 Командування Повітряних сил ЗСУ. Вони супроводжували американські бомбардувальники до узбережжя Азовського моря і назад.

Відзначається, що патрулювання було плановим. Мета – досягти взаємозамінності країн НАТО і партнерів.

Ймовірно, подібна співпраця продовжиться і надалі, відзначають в прес-службі Міноборони.

Пара американських стратегічних бомбардувальників робили кола над Азовським узбережжям України в безпосередній близькості до Криму.

За інформацією сайту, B52 періодично відключали транспондери, які передають сигнали з їх координатами.

Стратегічний бомбардувальник Boeіng B-52 коштує на озброєнні США з 1955 року, був створений для перевезення ядерної зброї на зорі Холодної війни. Літак має кілька модифікацій, здатний нести 32 000 кг зброї. Типова бойова дальність польоту – 14 080 км без дозаправки з повітря, «стелю» – 15 166 м.

Зазвичай бомбардувальник використовують для стратегічних атак, підтримки з повітря, повітряного захід, наступальних протиповітряних і морських операцій. Під час операції «Буря в пустелі» B-52 доставили 40% всієї зброї, скинутого силами коаліції.

  • Україна може приєднатися до Програми партнерства розширених можливостей НАТО в жовтні.
  • США в межах навчань «Захисник Європи-2020» здійснять передислокацію контингенту в 20 тисяч військовослужбовців до Європи, що стане наймасштабнішою американською військовою присутністю на континенті з часів «холодної війни».
  • ВСУ створили нові командування за стандартами НАТО
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine