Поліція АРК повідомила про підозру двом братам-членам «Самооборони Севастополя»

Новини
Євген та Дмитро Вдовенко Фото: ВКонтакте Евгений Вдовенко

Головне управління Нацполіції в АРК та Севастополі під процесуальним керівництвом прокуратури АР Крим повідомило про підозру двом учасникам незаконного збройного формування «Самооборона Севастополя», братам Євгену та Дмитру Вдовенкам, які у лютому-березні 2014 року під час окупації Криму зі зброєю несли «службу» на незаконному блокпосту біля села Тернівка, обшукували автомобілі та брали участь у затриманні проукраїнськи налаштованих громадян.

Підозру повідомлено за ч.2 ст.260 КК України (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань), повідомляє прокуратура автономії.

«Досудовим розслідуванням встановлено, що двоє громадян України, будучи учасниками незаконного збройного формування «Самооборона Севастополя», протягом лютого-березня 2014 року, озброєні, несли «службу» на незаконно створеному блокпості «Тернівка», поблизу м. Севастополя. Підозрювані під час своєї «служби» здійснювали незаконні перевірки документів громадян, обшук транспортних засобів, а також брали участь у затриманні проукраїнськи налаштованого населення півострова», – йдеться у повідомленні.

На даний час, підозрюваних оголошено в розшук, вживаються заходи для встановлення їх місцеперебування. Санкція інкримінованої їм статті передбачає позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з конфіскацією майна або без такої.

Прокуратура АРК не повідомляє імен підозрюваних. За інформацією Центру журналістських розслідувань це – мешканці села Тернівка, брати Євген та Дмитро Вдовенки. Командував незаконним блокпостом їх батько, колишній український міліціонер Юрій Вдовенко, якому підозру українські правоохоронці повідомили ще півроку тому.

Блокпост «Тернівка», Севастополь, 2014 р. Фото: blokpostsevastopol.ru

Нагадаємо:

  • У лютому 2019 року Центр журналістських розслідувань в матеріалі «Шуцмани Путіна. Блокпости Севастополя» писав про членів «Самооборони Севастополя», які в лютому-березні 2014 року організували блокпости довкола Севастополя. Озброєні люди, які несли на них чергування, масово порушували права людини – самовільно обмежували у пересуванні і затримували громадян, зупиняли і обшукували машини і автобуси, вилучали власність. Зокрема, 25 лютого 2014 року був створений блокпост «Тернівка», яким командував колишній офіцер міліції Юрій Вдовенко. Разом з синами Дмитром та Євгеном Вдовенками, кількома громадянами Сербії і байкерами російського клубу «Нічними вовками» він обмежував вільне пересування громадян.
  • У липні 2020 року слідчі Главку Нацполіції в АРК і Севастополі повідомили про підозру двом учасникам «Самооборони Севастополя» Олегу Голованю та Олександру Синявському, які сприяли окупації Криму Росією. Головань в 2014 році був командиром блокпосту «Верхнєсадове», найбільшого у Севастополі, бійців якого озброїв особисто Ігор Гіркін (Стрєлков). Блокпост мав прямий зв’язок зі штабом Чорноморського флоту РФ. Трафік автомобілів, автобусів та людей на ньому контролювали понад 100 людей. Синявський ще в часи Антимайдану (грудень 2013 року – січень 2014 року) із бійців свого спортклубу створив підрозділ «Славянський щит».