Два пляжі Арабатської стрілки претендують на отримання «Блакитного прапору»

На Арабатській стрілці центральний пляж села Щасливцеве та пляж бази відпочинку «Чайка №1» у селі Генічеська Гірка отримали сертифікати екологічної програми «Блакитний прапор», що дає їм право першими у Херсонській області претендувати в наступному році на отримання «Блакитного прапору», який є міжнародним критерієм безпеки пляжу.

Рятувальний пост на пляжі с.Щасливцево, Арабатська стрілка Фото: arabat-rada.gov.ua

Про це повідомив начальник управління туризму та курортів Херсонської облдержадміністрації Микола Шаповал на своїй сторінці у Facebook.

«Два пляжі Херсонщини офіційно стали учасниками кандидатської стадії міжнародної сертифікації якості «Блакитний прапор»», – написав Шаповал.

Він нагадав, що «Блакитний прапор» – це своєрідний знак якості для морських та річкових пляжів та яхтенно-катерних стоянок. Аби отримати цю відзнаку пляж має відповідати 32 критеріям, які стосуються екологічної освіти, якості води, екологічного менеджменту, безпеки та послуг. Ця відзнака показує якість пляжу та те, що він є безпечним для відпочиваючих, а інформація про цей пляж розміщується на міжнародному сайті програми та сайті Всесвітньої туристичної організації.

«У минулому році в Україні 16 пляжів вже отримали таку відзнаку, але серед них не було жодного з нашої області. В управлінні туризму та курортів вирішили змінити цю ситуацію і активно працювали над досягненням участі наших пляжів у цій Програмі», – додав керівник управління.

Він додав, що 7 вересня голова громадської організації «Екологічна ініціатива», національний оператор міжнародної програми «Блакитний прапор» в Україні Вікторія Радченко повідомила, що з Херсонської області два пляжі подали документи для участі у цій програмі: Центральний пляж у селі Щасливцеве та пляж базі відпочинку «Чайка №1» у селі Генічеська Гірка.

Радченко разом з головою Херсонської ОДА Юрієм Гусєвим вручили сертифікати учасників кандидатської програми голові Щасливцевської сільської ради Віктору Плохушко.

«Зараз ці пляжі отримують сертифікати якості, які їм присвоїло міжнародне журі. Маю сподівання, що наступного року цим пляжам вдасться отримати «Блакитний прапор». Ця відзнака показує якість пляжу та те, що він є безпечним для відпочиваючих. Тоді виникає питання: а навіщо їхати до Туреччини, якщо ми поруч маємо такий самий пляж?», – цитує Вікторію Радченко пресслужба Херсонскої ОДА.

Юрій Гусєв, Вікторія Радченко і Віктор Плохушко Фото: khoda.gov.ua

Нагадаємо:

  • У середині серпня на центральному пляжі села Щасливцеве на Арабатській Стрілці запрацював рятувальний пост. Їх у подальшому планують встановити на всіх пляжах на території сільради, що зробить відпочинок на морі більш безпечним та дасть можливість їм першими на Херсонщині претендувати на отримання «Блакитного прапору».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine