Суд у Чехії засудив до 4,5 років ув’язнення бойовика «ДНР» з Білорусі

Міський суд Праги 22 вересня засудив до 4,5 років ув'язнення громадянина Білорусі Олексія Фадєєва за участь в організованому злочинному угрупованні на Донбасі. Він брав участь у бойових діях проти України у лавах так званої «Республіканської гвардії ДНР», однак стверджував, що стріляв тільки на навчаннях.

Олексій Фадєєв у міському суді Праги, 27.07.2020 Фото: idnes.cz

Про це повідомив посол України в Чехії Євген Перебийніс, передає Deutsche Welle.

За його даними, впродовж 2014-2016 років засуджений неодноразово через Росію виїжджав в ОРДЛО, де брав участь у злочинних діях, підтвердженням чого є відео, які він оприлюднив у соцмережах. Перебийніс повідомив, що засуджений має дозвіл на проживання в Чеській Республіці.

За інформацією посла, прокурор вимагав покарати Фадєєва за статтею про участь у здійсненні терористичного акту. За це йому загрожувало би від 12 до 20 років. Проте довести цього не вдалося, оскільки сам обвинувачуваний стверджував, що стріляв тільки на навчаннях, але не під час реальних боїв.

«Проте суд визнав його винним у скоєнні злочину участі в діяльності організованого злочинного угруповання, що, в принципі, також не далеко від істини, бо ті, хто захопив нашу територію, поза всяким сумнівом, є злочинним угрупованням. От тільки покарання за цією статтею суттєво менше, ніж за тероризм», – сказав Перебийніс.

Він зазначив, що це вже не перший вирок чеських судів щодо тих, хто воював на Донбасі проти України на боці Росії. «Але й не останній. Чеські правоохоронні органи у співпраці з українськими системно працюють над доведенням провини таких осіб і, за наявною інформацією, ще кілька судових справ на підході», – додав дипломат.

Нагадаємо:

  • Прокуратура Чехії вимагала у міському суді Праги 15 років позбавлення волі та подальшу депортацію для громадянина Білорусі Олексія Фадєєва, який за версією обвинувачення брав участь у бойових діях проти України на Донбасі у лавах так званої «Республіканської гвардії ДНР».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine