Меджліс запрошує приєднатись до робочої групи для підготовки Стратегії популяризації кримськотатарської мови

Меджліс кримськотатарського народу запрошує усіх бажаючих взяти участь у складі робочої групи у підготовці Стратегії розвитку та популяризації кримськотатарської мови в рамках Десятиліття мов корінних народів (2022-2032), проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН.

Про це повідомив голова Меджлісу Рефат Чубаров на своїй сторінці у Facebook.

«Завданням для створюваної Робочої групи, склад якої ми бачимо максимально широким, є розробка довгострокового плану досягнення поставленої мети, що має містити в себе також способи і ресурси, за допомогою яких будуть досягатися поставлені завдання на кожному з етапів реалізації Стратегії», – написав Чубаров.

Планується, зазначив він, що розроблений робочою групою Меджлісу спільно з міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України документ буде розглянутий і затверджений Кабінетом міністрів України влітку 2021 року.

Голова Меджлісу вказав, що через епідемію коронавірусної інфекції засідання робочої групи будуть проводитися в режимі онлайн.

«Закликаємо всіх, хто відчуває в собі бажання, сили і знання, аби особисто брати участь в розробці Стратегії розвитку та популяризації кримськотатарської мови, повідомити за адресою – qrm.mejlis@gmail.com наступні дані про себе:

– прізвище, ім’я по батькові;
– освіта, спеціальність, науковий ступінь;
– місце роботи/навчання, посада;
– номер телефону та адреса електронної пошти», – додав Чубаров.

Нагадаємо:

  • Генеральна асамблея ООН в 1994 році постановила щорічно 9 серпня відзначати Міжнародний день корінних народів світу. Таким чином міжнародне співтовариство прагне привернути увагу до збереження культури корінних народів і їх прав.
  • В Україні корінними народами вважають українців, кримських татар, караїмів і кримчаків, а також греків Приазов’я, що переселилися з Криму на материкову Україну в кінці XVIII століття.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що в Україні ведеться робота над законодавчим визначенням корінних народів і статусу кримськотатарського народу як корінного.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine