Окупація Криму стала однією з причин непідписання Японією мирної угоди з РФ – експрем’єр Абе

РФ та Японія не підписали мирну угоду в тому числі через незаконну окупацію Росією українського Криму.

Колишній прем’єр-міністр Японії Абе Сіндзо Фото: Reuters

Про це колишній прем’єр-міністр Японії Абе Сіндзо повідомив у матеріалі видання Nikkei, передає Радіо Свобода.

За словами Абе, під час зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним в грудні 2016 року він відчув, що Путін готовий активно домагатися вирішення територіальної суперечки з Японією. Найближче до врегулювання, вважає він, обидві країни були в період до зустрічі в листопаді 2018 року в Сингапурі.

«Було розуміння, що ми нарешті наближаємося до переговорів про укладення угоди», – сказав Абе. Він додав: у певний момент очікував, що матиме повідомити про це рішення народу та розпустити нижню палату парламенту для проведення позачергових виборів.

«Але зрештою угода так і не була підписана. Абе цитує зовнішні фактори, а саме – дедалі більш напружені відносини між Вашингтоном і Москвою після анексії Росією Криму», – пише видання на основі інтерв’ю з японським політиком.

Японія багато років оскаржує приналежність чотирьох островів Курильської гряди – Ітурупа, Шикотану, Кунаширу і Хабомаї. Вони були окуповані СРСР наприкінці Другої світової війни. Через територіальні суперечки Росія і Японія досі не підписали мирний договір. У листопаді 2019 року після зустрічі японського прем’єра Абе і російського президента Путіна стало відомо, що Японія готова повернутися до декларації щодо островів 1956 року. У ній СРСР погоджувався передати Японії Хабомаї та Шикотан після підписання мирного договору.

У січні 2020 року в Москві відбувся черговий раунд переговорів між президентом РФ Володимиром Путіним і прем’єр-міністром Японії Сіндзо Абе. Після переговорів Кремль заявив, що «поки не фіксує будь-яких змін в позиції Японії».

Нагадаємо:

  • У листопаді 2016 року прем’єр-міністр Абе Сіндзо заявив на слуханнях в японському парламенті, що Японія не визнає незаконну анексію Криму Росією, проте це питання не обговорюється на переговорах Токіо з Москвою з питання північних територій (чотири острови Південних Курил – ред.) і укладення мирного договору між країнами. При цьому Японія закликає і РФ і Україну дотримуватися мінських домовленостей щодо Донбасу.
  • У грудні 2018 року посол Японії в Україні Сігекі Сумі зявив, що Японія ніколи не визнає незаконну анексію Криму, тому влада країни має намір продовжувати антиросійські санкції.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine