Грузію закликали готуватися до членства в НАТО

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відзначив прогрес Грузії, закликав її продовжувати зближення з Альянсом і готуватися до членства в ньому.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг Фото: Reuters

Про це він заявив після зустрічі з прем’єр-міністром Грузії Георгієм Гахарією, передає прес-служба НАТО.

Генсек заявив, що Альянс вітає прогрес Грузії у проведенні реформ. Він наголосив, що країна вже досягла значного прогресу в модернізації збройних сил і зміцненні демократії.

«І я закликаю вас продовжувати повною мірою використовувати всі можливості для зближення з НАТО. І готуватися до членства. Ми розраховуємо на те, що Грузія забезпечить відповідність виборів у наступному місяці найвищим міжнародним стандартам. Це важливо для Грузії і для НАТО», – сказав Столтенберг.

Генсек запевнив, що НАТО підтримує територіальну цілісність і суверенітет Грузії в межах її міжнародно визнаних кордонів, а також закликає Росію вивести свої сили з Абхазії та Південної Осетії.

Столтенберг назвав Грузію одним із найважливіших партнерів НАТО, який багато в чому сприяє загальній безпеці Альянсу, зокрема за допомогою участі грузинських військ у навчальній місії НАТО в Афганістані.

Він подякував Гахарії «за тверду особисту прихильність Північноатлантичному союзу» і сказав, що «партнерство НАТО з Грузією робить нас усіх захищенішими».

У 2008 році в декларації Бухарестського саміту НАТО йшлося, що сторони домовилися: Грузія й Україна стануть членами Альянсу. Згідно з документом, наступним кроком для цих країн має стати отримання Плану дій щодо членства в НАТО.

У червні 2020 року Україна отримала статус члена Програми розширених можливостей (EOP) НАТО. Статус партнера НАТО з розширеними можливостями передбачає більш глибоку й індивідуальну взаємодію із силами альянсу. У відповідь у Кремлі почали погрожувати, що це «не сприяє зміцненню безпеки і стабільності у Європі».

14 вересня 2020 року президент Володимир Зеленський затвердив стратегію нацбезпеки. У ній передбачено розвиток стратегічних відносин із ключовими іноземними партнерами, насамперед, з НАТО, Європейським Союзом і США.

  • Україна може приєднатися до Програми партнерства розширених можливостей НАТО в жовтні.
  • США в межах навчань «Захисник Європи-2020» здійснять передислокацію контингенту в 20 тисяч військовослужбовців до Європи, що стане наймасштабнішою американською військовою присутністю на континенті з часів «холодної війни».
  • ВСУ створили нові командування за стандартами НАТО
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine