Держгеонадра не продовжили дозвіл близької до Медведчука компанії на видобуток золота на Закарпатті – «Схеми»

Держгеонадра не продовжили право на видобуток золота у Закарпатській області ТОВ «Мармарош», часткою в якому володіє Оксана Марченко, дружина Віктора Медведчука, голови політради партії «Опозиційна платформа - За життя» та кума президента РФ Володимира Путіна. Компанія не сплатила збір за продовження дії спецдозволу на користування надрами.

Оксана Марченко і Віктор Медведчук Фото: vk.com/viktor_medvedchuk

Про це йдеться у відповіді Державної служби геології і надр України на інформаційний запит програми «Схеми» (проєкт Радіо Свобода та UA:Перший).

«У зв’язку з несплатою збору за продовження строку дії спеціального дозволу на користування надрами наказом Держгеонадр від 16.12.2019 №483 скасовано наказ Держгеонадр від 16.08.2019 №281 про продовження строку дії спеціального дозволу на користування надрами від 23.02.2012 №4104, наданого ТОВ «Мармарош», з метою геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки поліметаловмісних руд ділянки «Гаврищук», що знаходиться у Рахівському районі Закарпатської області», – йдеться у листі.

У 2012 році ТОВ «Мармарош» отримало спецдозвіл терміном на чотири роки для геологічного вивчення надр, в тому числі дослідно-промислової розробки родовищ поліметалевих руд (у тому числі золота) ділянки «Гаврищук» у Рахівському районі на Закарпатті. Це спричинило активні протести місцевих мешканців.

У 2016 році ТОВ «Мармарош» вирішило продовжити строк дії спецдозволу через суд. І Окружний адміністративний суд Києва частково задовольнив адміністративний позов компанії. Суд постановив «зобов’язати Державну службу геології та надр України видати наказ про продовження на 4 роки, тобто до 06 грудня 2020 року».

Спираючись на це рішення, у серпні 2019 року голова Державної служби геології і надр видав наказ №281, яким наказав продовжити спецдозвіл ТОВ «Мармарош» до 6 грудня 2020 року. Однак спецдозвіл так і залишався недійсним.

Відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, співзасновником ТОВ «Мармарош» є кіпрська компанія «Леронзор Трейдінг ЛТД».

У своїй декларації Віктор Медведчук вказав, що бенефіціарним власником «Леронзор Трейдінг ЛТД» є його дружина, телеведуча Оксана Марченко. Керівником ТОВ «Мармарош» є В’ячеслав Гук. У 2019 році він балотувався у народні депутати по 71 округу (Закарпаття з центром у місті Хуст) від «Опозиційної платформи – за життя», однак програв вибори.

У коментарі журналістам «Схем» В’ячеслав Гук зазначив, що поки що в компанії не вирішили, чи варто продовжувати розробку родовища, і «щось більш-менш відомо буде вже після (місцевих – ред.) виборів», які мають відбутися 25 жовтня.

Як повідомлялось, на початку осені 2020 року дружина Віктора Медведчука, телеведуча Оксана Марченко стала власницею компанії у Москві, профіль діяльності якої – будівництво, інженерні роботи і проєктування.

Нагадаємо:

  • У вересні 2018 року «Схеми» у розслідуванні «Нафта для куми Путіна» повідомили, що дружина лідера руху «Український вибір» Віктора Медведчука, телеведуча Оксана Марченко контролює компанію, яка перемогла у конкурсі на право видобувати нафту на Гавриківському родовищі у Ханти-Мансійському автономному окрузі РФ. Це одне з трьох найбільших російських нафтогазових родовищ.
  • Віктор Медведчук підтвердив, що його дружина Оксана Марченко є власницею бізнесу в Росії. «Моя дружина не займається бізнесом, вона володіє бізнесом, а керую бізнесом я. Чому я не можу володіти бізнесом? Тому що мої «улюблені» американці в березні 2014 року запровадили стосовно мене санкції. З цим пов’язані особливості бізнесу, який належить сьогодні родині», – заявив Медведчук в ефірі телеканалу NewsOne. За його словами, інформація у розслідуванні «Схем» здебільшого відповідає дійсності.
  • У червні 2019 року «Схеми» з’ясували, що Оксана Марченко контролює вже не 50, а 61% російської компанії «НЗНП Трейд», яка бурить нафтові свердловини в Ханти-Мансійському автономному окрузі РФ.
  • Пальне російського «Новошахтинського заводу нафтопродуктів», який контролює Оксана Марченко, дружина Медведчука, постачається в окупований Росією Крим, а також в США, які ще в 2014 році ввели санкції проти кума президента РФ.
  • П’ять болгарських компаній родини Віктора Медведчука володіють землею вартістю майже 20 млн євро на узбережжі Чорного моря в Болгарії.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine