Апеляційний суд визнав невинним в хуліганстві колишнього політв’язня Кольченко на акції біля посольства Білорусі

Київський апеляційний суд скасував покарання і закрив адміністративну справу про дрібне хуліганство колишнього політв'язня, кримчанина Олександра Кольченко, відкриту після його затримання поліцейськими на акції біля посольства Білорусі в Києві 10 серпня.

Олександр Кольченко у Шевченківському райсуді Києва Фото: Стас Юрченко, Ґрати

Про це виданню «Ґрати» повідомила адвокатка Кольченко Євгенія Закревська.

Вона зазначила, що на засіданні 8 жовтня суд вивчив відео з акції біля білоруського посольства, зняте незадовго до затримання Кольченко, а також заслухав пояснення поліцейського, який ніс там службу. При цьому його свідчення суперечили і показаннями інших поліцейських, і подіям на відео з місця акції, вказала захисниця.

«Він (поліцейський – ред.) на ходу вигадував дії Кольченко, які могли б підпасти під визначення хуліганські. Але ніяких відомостей ні в рапортах, ні в показаннях свідків про хуліганські дії Кольченко немає», – сказала Закревська.

В результаті апеляційний суд скасував рішення першої інстанції і закрив адміністративну справу Кольченко в зв’язку з відсутністю підстави для адмінпротоколу.

Нагадаємо:

  • 10 серпня 2020 року у Києві поліція затримала та побила біля посольства Білорусі п’ятьох учасників акції на підтримку білоруської опозиції після того, як один з активістів спробував кинути яйце у будівлю посольства. Серед затриманих – колишній політв’язень, кримчанин Олександр Кольченко. Затриманих доправили до Шевченківського райуправління поліції. Одного з затриманих з управління забрала швидка. Ще одного відпустили без складання протоколу, оскільки закінчилися три години затримання. На ще двох поліція склала адміністративні протоколи за тими ж статтями, що і Кольченку: дрібне хуліганство і непокора поліції.
  • 11 серпня Шевченківський райсуд Києва визнав Олександра Кольченка винним у дрібному хуліганстві під час зіткнення з поліцейськими на акції біля посольства Білорусі та призначив йому 40 годин громадських робіт.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine