Конференція про проблеми водопостачання та використання водних ресурсів в Криму в умовах окупації (трансляція)

Новини
Зарослий Північно-Кримський канал на території Криму Фото: скріншот НОВОСТИ КРЫМА LIVE

В Херсоні проходить міжнародна конференція «Про проблемні питання водопостачання та використання водних ресурсів на території Криму в умовах російської окупації», організована Мінреінтеграції спільно з МЗС України.

Пряму трансляцію заходу ведуть на своїх на Youtube-каналах український МЗС та Херсонська облдержадміністрація.

У конференці передбачено три дискусійні панелі:

«Порушення окупаційною владою міжнародного законодавства у сфері захисту прав людини», «Мілітаризація кримського півострову» та «Порушення норм міжнародного екологічного права окупаційною владою АР Крим».

Участь у конференції беруть:

– віце-прем’єр міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков (онлайн);
– перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова (онлайн);
– голова Херсонської обласної державної адміністрації Юрій Гусєв.

Учасники панельних дискусій:

– заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко;
– посол з особливих доручень Політичного директорату МЗС України Лариса Герасько;
– представник постійного представництва президента України в АРК Антон Твердовський;
– керівник Південного регіонального офісу ГО «КримSOS» Олексій Тільненко;
– кримський громадський активіст, редактор онлайн-видання «Інжир» Михайло Батрак;
– завідувач Сектору у Херсонській області Мінреінтеграції Денис Чистіков;
– представник Національного інституту стратегічних досліджень Юлія Тищенко;
– регіональний представник УГСПЛ з питань Криму Віктор Вуйко;
– військово-політичний оглядач Олександр Коваленко;
– представник Державного закладу «Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління» Богдан Кравченко;
– громадська активістка, редакторка онлайн-видання «Кавун Сіті» Євгенія Вірлич;
– посол України в Хорватії, Боснії і Герцеговині (2010-2017 рр.), заступник постійного представника президента України в АРК (2006-2007 рр.) Олександр Левченко.

Також участь беруть представники акредитованого в Україні дипломатичного корпусу, Апостольської Нунціатури в Україні, представники ОБСЄ, USAID, ООН, представництво президента України в АРК; міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України; Національний інститут стратегічних досліджень; профільні громадські організації та ініціативи.

Нагадаємо:

  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.
  • На думку кримських вчених, регіональних чиновників і аграріїв альтернативи Північно-Кримському каналу для виробництва якісної сільськогосподарської продукції та збереження екологічного балансу грунтів не існує.
  • Заступник директора Інституту водних проблем і меліорації НААН України Михайло Яцюк вважає, що заходи, які вживає «влада» окупованого Криму для економії води, не врятують ситуацію з зневодненням півострова. Навесні було мало опадів і решту запасів води в Криму доведеться «розтягувати».
  • Україна стала співавтором ухваленої 25 вересня 2020 року резолюції Ради з прав людини ООН на тему: «Права людини на безпечну воду та санітарію», яка відзначає важливість доступу до чистої питної води для реалізації прав кожної людини. Цей документ стане ще одним засобом для притягнення Росії до відповідальності за злочини, скоєні нею на окупованих територіях Криму та Донбасу.