Меджліс закликає відправити місії ОБСЄ і ООН до Криму, де склалася катастрофічна ситуація з COVID-19

Новини
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров Фото: Facebook Саид Исмагилов

Меджліс кримськотатарського народу закликав Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ в Україні та моніторингову місію ООН з прав людини відвідати окупований Крим через катастрофічну епідеміологічну ситуацію, викликану високим темпом зростання захворюваності COVID-19.

Про це йдеться в заяві, яку опубликував голова Меджлісу Рефатом Чубаровим.

Меджліс закликав Всесвітню організацію охорони здоров’я (ВООЗ) і Червоний хрест у взаємодії з урядом України вжити невідкладних заходів щодо надання жителям Криму якісного медичного обслуговування в умовах пандемії COVID-19.

«Російська окупаційна влада Криму приховує від громадськості і міжнародних організацій об’єктивну картину захворюваності та смертності внаслідок COVID-19. Медичному персоналу лікарень суворо наказано вказувати в документах померлих причиною смерті – одну з супутніх хвороб пацієнта без вказівки на COVID-19. Засекречена і інформація про епідеміологічна ситуація в місцях позбавлення волі і про стан здоров’я незаконно утримуваних в них кримських політв’язнів», – йдеться в тексті заяви.

 

Голова Меджлісу кримськотатарського народу закликає всіх небайдужих допомогти з передачею необхідних ліків до окупованого Криму, де склалася катастрофічна епідеміологічна ситуація, викликана поширенням і захворюваністю COVID-19. Медпрепарати пропонується, за можливістю, передавати в індивідуальному порядку, або волонтерам у Києві, які забезпечать їх доставку на півострів.

З представниками громадської організації «Qırım ailesi» («Кримська родина») можна списатися тут – https://www.facebook.com/thecrimeanfamily/ або https://www.facebook.com/anifekur.

Чубаров також опублікував список ліків, який найбільше затребуваний лікарями і їх пацієнтами в Криму (надісланий російською мовою):

Витамин С таб, ампулы (Аскорбиновая кислота);
Витамин Д таб, капли;
Цинк таб;
Метилпреднизолон 250, 500, 1000 мг;
Клексан 0.4;
Курантил 0.25 мг;
Солу-медрол 250, 500, 1000 мг;
Метипред в апмулах для инъекций;
Азитромицин 500 мг;
Эликвис 2.5 и 5 мг;
Амробене ампулы для инъекций;
Амброксол ампулы для инъекций;
Лазолван ампулы для инъекций;
Бромгексин Берлин Хеми таб;
Цефепим 1.0;
Ксарелто 10, 15, 20 мг;
Эликвис 2.5 5 мг;
Продакса 110;
Фраксипорин 0.3 мг;
Курантил 75;
Флуимуцил 100 мг/мл 3 мл;
Ультибро бризхалер 50+110 мкг капсулы с порошком для инголяций;
Спиолото Респимат 2,5 на 2,5 мкг.

Нагадаємо:

  • Правозазисники зазначають, що в окупованому Криму «влада» навмисне приховує реальну кількість людей, які померли від COVID-19 на півострові. Це демонструє як РФ не дотримується своїх міжнародних зобов’язань щодо захисту цивільного населення від пандемії, не забезпечуючи на півострові необхідну діяльність медичних і санітарних установ.
  • Кримчанка Лілія Халілова розповіла в соцмережі Facebook, що її поклали в лікарню з коронавірусом тільки після того, як чоловік сам знайшов лікарів і наполіг на госпіталізації. За її словами, кримські лікарні переповнені: «люди лежать в коридорах і навіть мало не на підлозі».