Конституційний суд частково визнав неконституційними норми антикорупційного законодавства

Новини
Конституційний суд України Фото: ZN.UA

Конституційний суд україни визнав такою, що не відповідає Конституції, статтю 366-1 Кримінального кодексу України, що встановлює кримінальне покарання за недостовірне декларування осіб, уповноважених на виконання державних функцій. 

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на власне джерело у КС Україні.

Велика палата КС України вирішила, що кримінальне покарання за недостовірне декларування не відповідає Конституції України.

«Конституційний Суд визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу та контрольні повноваження НАЗК», – наводить інформагентство слова джерела. 

Водночас, зобов’язання декларувати майно суд визнав конституційним, стверджує джерело.

Рішення вступає в силу з моменту ухвалення. 

На сайті КС України повідомляється, що Велика палата Конституційного суду 27 жовтня ухвалила рішення у справі за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень законів України „Про запобігання корупції“, „Про прокуратуру“, „Про Національне антикорупційне бюро України“, „Про Державне бюро розслідувань“, „Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів“, Кримінального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України.

Конституційне подання щодо конституційності обов’язкового декларування подали до КС України 47 народних депутатів україни фракції «Опозиційна платформа – За життя» 4 серпня 2020 року. 

Повний текст рішення в КС обіцяють опублікувати на офіційному сайті суду. 

Нагадаємо: 

  • 26.02.2019 року Конституційний суд України вирішив, що положення статті 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання для чиновників за незаконне збагачення, не відповідають принципам верховенства права та презумпції невинуватості. 
  • 06.06.2019 року Конституційний Суд України прийняв рішення про неконституційність норми закону про обов’язкове електронне декларування доходів громадськими активістами, які ведуть антикорупційну діяльність.
  • 29.08.2020 року Конституційний Суд України визнав неконституційним указ президента Петра Порошенка про призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро України.