Повідомлено про підозри членам злочинної групи, які вербували моряків для перевезення нелегальних мігрантів до ЄС

Новини
Фото: ark.gp.gov.ua

Під процесуальним керівництвом прокуратури АРК і Севастополя повідомлено про підозри п’ятьом учасникам злочинної групи, мешканцям Одеської області та Криму, які займались вербуванням українських моряків для перевезення нелегальних мігрантів до країн Євросоюзу.

Зловмисники підозрюються у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.149 КК України (торгівля людьми) та ч.2 ст.332 КК України (незаконне переправлення осіб через державний кордон України), повідомляє прокуратура автономії.

«У ході досудового розслідування встановлено, що починаючи з 2015 року мешканці Одещини та АР Крим зорганізувавшись у злочинну групу підшукували та вербували осіб (моряків), з-поміж мешканців різних регіонів України, які перебували у скрутному матеріальному становищі. Надалі, підозрювані, шляхом обману, користуючись уразливим станом моряків, експлуатували їх у якості членів екіпажів для перевезення нелегальних мігрантів морським шляхом, у тому числі через закриті пункти пропуску, що розташовані на тимчасово окупованій території півострову, з території Турецької Республіки до країн ЄС», – йдеться у повідомленні.

Як зазначили у відомстві, частина завербованих громадян України були затримані правоохоронними органами Греції та Італії, де відбувають покарання понад 200 українців, які стали жертвами злочинних дій.

Досудове розслідування триває.

За інформацією прокуратури, задокументувати підозрюваних вдалося завдяки злагодженій роботі Департаменту протидії злочинності, пов’язаній з торгівлею людьми, та незаконній міграції Нацполіціі, спільно зі слідчими Головного управління поліції в АР Крим та Севастополя у взаємодії з Державною прикордонною службою України та Європолом.

Нагадаємо:

  • У квітні 2020 року прокуратура АРК разом з Головним управління Нацполіції в АРК і Севастополі повідомили про підозру учасникам організованої групи, які вербували українських моряків для перевезення нелегальних мігрантів.