Україна відновила пропуск на всіх семи КПВВ на Донбасі

Новини
КПВВ «Щастя» в Луганській області Фото: facebook.com/MinReintegration

Україна відновила роботу всіх семи контрольно-пропускних пунктів в’їзду-виїзду на Донбасі о 8:00 10 листопада. Невелика група людей спостерігається лише біля КПВВ «Щастя» і «Станиця Луганська». У «Золотому» незаконні збройні формування вже не пропустили автомобіль з громадянами.

Про це в ефірі «Україна 24» заявив спікер Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

За його словами, чотири КПВВ в Донецькій і три в Луганській області відновили пропуск громадян.

«Українські військовослужбовці знаходяться на робочих місцях і готові до пропускних операцій. На окремих напрямках пропуск здійснюється», – сказав Демченко.

Наразі не фіксується потоку громадян, які хотіли б перетнути лінію розмежування, що це пов’язано з побоюваннями людей через заяви проросійських сил про те, що вони не здійснюватимуть пропуск.

  • 10 листопада Україна відкрила два нових КПВВ в Щасті і Золотому Луганської області, тому відповідні дії повинні бути з боку РФ, заявив глава делегації України в Тристоронньої контактній групі, перший президент України Леонід Кравчук. Кравчук підкреслив, що Україна виконувала і виконуватиме домовленості, тому що вважає це своїм головним завданням для досягнення миру на Донбасі.
  • Пропуск громадян і транспортних засобів через контрольні пункти в’їзду-виїзду «Гнутове», «Новотроїцьке», «Мар’їнка», «Майорське», «Станиця Луганська», «Щастя» та «Золоте», починаючи з 10 листопада, буде проводитися щоденно з 8.00 до 16.00.
  • Під час в’їзду на підконтрольну уряду України територію проводитиметься температурний скринінг громадян. Обов’язковою умовою також є перебування в захисній масці (респіраторі) та дотримання соціальної дистанції з урахуванням нанесеної розмітки. Для пропуску через КПВВ громадяни повинні дати згоду на проведення заходів обов’язкової самоізоляції з використанням єдиного електронного сервісу «Вдома» або обсервації, відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України № 641 від 22.07.2020.