Україна оновила План звільнення Донбасу: відновлення контролю над кордоном, демілітаризація ОРДЛО – ЗМІ

Новини
Фото: presalibera.net

Україна відновила План дій по врегулюванню ситуації на Донбасі: передача контролю над кордоном, повна демілітаризація ОРДЛО, повний доступ місії ОБСЄ до всієї тимчасово неконтрольованої урядом України території, впровадження моделі перехідного правосуддя, повернення майна власникам – українським фізичним і юридичним особам.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на джерело, близьке до переговорів радників Нормандської четвірки.

Як пише видання, згідно з Планом, вже на першому етапі ОБСЄ повинна забезпечити максимальний контроль над кордоном. Це повинно бути до початку виборчої кампанії в органи місцевого самоврядування в ОРДЛО за українським законодавством.

Демілітаризація ОРДЛО, «адже нормальне політичне життя неможливе у військовому таборі».

Також повинні бути чіткі правила притягнення до відповідальності підозрюваних у тяжких злочинах, деталі амністії і систему захисту прав людини.

Синхронно повинні скасувати всі укази президента РФ: наприклад, про спрощений порядок надання громадянства РФ жителям ОРДЛО.

Повернення майна власникам – українським фізичним і юридичним особам, якому передуватиме проведення міжнародного аудиту нинішнього стану активів.

11 травня Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій заснувало державне підприємство «Реінтеграція та відновлення», про що свідчить запис у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України від 23 квітня 2020 року. Основним видом діяльності держпідприємства є державне управління загального характеру. Окрім того, серед видів діяльності вказані основні види будівельних робіт, діяльність, пов’язана з транспортом, управлінням трудовими ресурсами, діяльність в області оборони. зв’язків з громадськістю тощо. Держпідприємство зареєстровано у м. Херсон, площа Свободи, 1. За цією ж адресою розташована Херсонська обласна державна адміністрація. Виконуючим обов’язки директора ДП «Реінтеграція та відновлення» призначено Ланіна Дмитра Олександровича, бізнесмена з м. Миколаїв, який керував бізнесом у Криму.

Про можливу спробу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій монополізувати ринок робіт з відновлення повернутих під український контроль територій Донбасу дивіться у відеоблозі Євгенія Лешана Реінтеграція заради прибутку.

Нагадаємо:

  • 4 березня 2020 року на посаду віце-прем’єр-міністра — міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України був призначений адвокат Олексій Резніков
  • Заступниками глави Мінреінтеграції були призначені Ростислав Замлинський і Давид Макар’ян.