SpaceX в рамках програми NASA вивела на орбіту корабель Crew Dragon з чотирма астронавтами на борту

Компанія SpaceX в рамках комерційної програми пілотованих польотів NASA в ніч на 16 листопада вивела на орбіту Землі пілотований космічний корабель Crew Dragon-1, який доставить на Міжнародну космічну станцію (МКС) трьох американських і одного японського астронавта.

Екіпаж космічного корабля Crew Dragon-1 компанії SpaceX Фото: twitter.com/SpaceX

Про це повідомляє NASA, яка вела пряму трансляцію запуску.

Космічний пілотований корабель Crew Dragon-1, який стартував до МКС-15 листопада о 19:27 за часом Східного узбережжя США (16 листопада в 2:27 за Києвом) за допомогою ракети-носія Falcon 9 з стартового комплексу 39А на космодромі на мисі Канаверал у Флориді, вийшов на орбіту.

Багаторазова перша ступінь ракети-носія Falcon 9 компанії SpaceX через дев’ять хвилин після старту здійснила посадку на плавучу платформу Just Read the Instructions, розташовану в Атлантиці в 536 км від космодрому.

Запуск першого регулярного польоту Crew Dragon-1 проводився в рамках комерційної програми пілотованих польотів NASA. До складу його екіпажу входять астронавти NASA Майкл Хопкінс, Віктор Гловер, Шеннон Уокер і Соїча Ногучи з японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA).

Екіпаж Crew Dragon приєднається до членів 64-ої експедиції на МКС у складі командира станції Сергія Рижикова, космонавта Сергія Кудь-Сверчкова і астронавта NASA Кетлін Рубінс.

За інформацією NASA, стикування пілотованого корабля з МКС запланована через 27 годин після старту.

Після завершення місії на МКС капсула Crew Dragon-1 c астронавтами має приводнився в Мексиканській затоці.

Crew-1 – одна з шести запланованих місій SpaceX з відправки людей до МКС в рамках чинного контакту c NASA і її програми Commercial Crew Program, спрямованої на підтримку комерційних компаній, що займається розробкою космічного транспорту. Це перший експлуатаційний політ корабля Crew Dragon після першої демонстраційної пілотованої місії SpaceX Demo-2.

Нагадаємо:

  • 30 травня 2020 року космічний корабель Crew Dragon з астронавтами Аерокосмічного управління США 49-річним пілотом Робертом «Бобом» Льюїсом Бенкеном і 53-річним командиром Дагласом «Дагом» Джеральдом Херлі стартував з комплексу LC-39A космічного центру ім. Кеннеді в штаті Флорида.
  • 31 травня Crew Dragon пристикувався до Міжнародної космічної станції.
  • 2 серпня космічний корабель Crew Dragon компанії SpaceX з астронавтами Робертом Бенкеном і Дугласом Херлі успішно повернувся на Землю після двох місяців перебування в космосі.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine