Палата представників Конгресу США проголосувала проти повернення Росії до складу G7

Палата представників Конгресу США прийняла законопроект, спрямований на те, щоб не допустити участі Росії у зустрічах «Великої сімки» (G7) і відновлення формату G8 за участю РФ, поки вона, зокрема, не виконає Мінські домовленності та не припинить незаконну окупацію Криму, Південної Осетії і Абхазії.

Конгрес США Фото: Facebook Embassy of Ukraine in the USA

Про це повідомляє Голос Америки.

Документом передбачена заборона на використання вашингтонської адміністрацією федеральних коштів в цілях «підтримки або сприяння участі Росії в засіданнях G7 і відновлення G8 за участю РФ».

Відповідно до законопроекту, цей захід повинен перестати діяти тільки після того, як держсекретар і директор національної розвідки США зможуть завірити законодавців у тому, що Росія, «припинила будь-яке втручання у вибори в США або в інших країнах G7, державах НАТО і ЄС», повністю виконує свої зобов’язання в рамках Мінських домовленостей, «припинила незаконну окупацію Криму, Південної Осетії і Абхазії» і «вивела свої війська і озброєння з Придністров’я».

Тепер ініціативу повинен має розглянути Сенат, де більшість зараз належить республіканцям.

У разі затвердження законопроекту верхньою палатою він надійде на підпис президенту США.

Нагадаємо:

  • В кінці травня 2020 року президент США Дональд Трамп виступив за те, щоб запросити до «Великої сімки» Росію, а також Південну Корею, Австралію та Індію. За його словами, нинішній формат групи G7 застарів.
  • У червні 2020 року президент України Володимир Зеленський закликав міжнародне співтовариство чинити тиск на РФ до повернення Криму і Донбасу і не повертати її до цього в G7.
  • В липні 2020 року міністр закордонних справ ФРН Хайко Мас заявив, що Німеччина виступає проти повернення Росії до складу «Великої сімки» (G7) і розширення її формату до «Великої вісімки» (G8), поки вона не поверне незаконно окуповані території Криму і Донбасу Україні.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine