У «ДНР» окупанти вимагають «легалізувати» українські паспорти, видані після липня 2014 року

Окупаційна «влада» так званої «ДНР» вимагає обов'язкової «легалізації» українських паспортів, виданих місцевим жителям після липня 2014 року. При цьому повинні бути «зареєстровані» як українські ID-паспорта, оскільки в них не зазначено інформацію про реєстрацію місця проживання (прописка), так і паперові паспорти громадян України.

Фото: dmsu.gov.ua

Про це з посиланням на сепаратистські ЗМІ повідомляє видання «ОстроВ».

Окупаційна «влада» пояснює цю вимогу необхідністю видачі адресної довідки «ДНР» для подальшого отримання «паспорта ДНР».

«Ви отримуєте адресну довідку, в якій вказані дані з нового паспорта громадянина України, а також реєстрація за місцем проживання. Адресна довідка дає можливість державним органам «ДНР» приймати ID-карти і паспорти громадян України», – повідомляють сепаратистські ЗМІ.

Адресні довідки обіцяють видавати в «міграційній службі ДНР» протягом трьох днів, і при цьому не ставити ніяких відміток в паспорт громадянина України.

«Маючи адресну довідку, можна подавати документи на отримання паспорта громадянина ДНР», – повідомляють в «республіці».

Фото: РИА Новости

Згідно з останніми звітами, в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) «паспорти» так званих «ДНР» і «ЛНР» отримали понад півмільйона людей. При цьому місцеві жителі повідомляють про численні факти примусу до отримання цих фейковий «документів».

Нагадаємо:

  • 16 березня 2016 року в так званій «ДНР» почали видавати місцевим жителям «паспорти ДНР».
  • У лютому 2017 року Росія визнала документи, видані українцям, які проживають на окупованих територіях Донбасу «органами влади» так званих «ДНР» і ЛНР », які в Україні визнані терористичними організаціями.
  • У лютому 2020 року Офіс генерального прокурора поінформував, що збирає для передачі в Міжнародний кримінальний суд (МКС) докази примусу російськими окупантами мешканців ОРДЛО отримувати так звані «паспорти» псевдореспублік «ДНР» і «ЛНР». Такі дії кваліфіковані як військовий злочин.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine