Кримськотатарська діаспора Туреччини не сприймає російську окупацію Криму – Мюкремін Шахін

Для абсолютної більшості кримських татар Туреччини російська окупація Криму є неприйнятною, а кримськотатарські організації в Туреччині працюють за принципами Меджлісу кримськотатарського народу. 

Мюкремін Шахін, фото investigator.org.ua

Про це повідомив Центру журналістських розслідувань голова Генерального центру асоціації культури та взаємодопомоги кримських тюрків, заступник голови Всесвітнього конгресу кримських татар Мюкремін Шахін.

«Наразі в Туреччині є 50 кримськотатарських спілок і фондів, і 97-98% цих спілок наразі працюють у «Кримськотатарській Платформі». І це значить, що 97-98% всіх спілок на території Туреччини працюють за принципами Меджлісу кримськотатарського народу і не приймають окупацію Криму Росією», – зазначив Мюкремін Шахін.

На його думку, голова фіктивної «Федерації кримськотатарських дернеків Туреччини» Унвер Сель, який демонструє лояльність російським окупантам в Криму, не може виступати від імені кримськотатарської діаспори Туреччини. 

«Унвер Сель – це людина, яка виросла в наших спілках. До 80-х – 90-х років він разом із нами працював і зростав. Ми його дуже близько знаємо. Це людина, в якої є свої слабкості. Не можна сказати, що в нього є якась ідеологія, якась думка – він просто набрав у цю спілку своїх родичів і керує нею як родинною організацією. Його слабкостями й скористалися – тому він дуже тісно зараз співпрацює з російським посольством і взагалі з Росією», – констатує Мюкремін Шахін.

За його словами, Унвер Сель не має жодного впливу в Туреччині, натомість заяви його організації тиражуються в російських пропагандистських медіа.

  • Російські медіа з подачі центральної влади РФ та окупаційних органів «влади» у Криму систематично повідомляють неправдиву інформацію про підтримку російської окупації Криму з боку Туреччини,  йдеться у дослідженні Центру журналістських розслідувань «Друзі окупації Криму в Туреччині».
  • Докладніше дивіться у дослідженні Центру журналістських розслідувань «Друзі окупації Криму в Туреччині» в программі «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар (проект Центру журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська), випуск від 24 листопада 2020 року.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine