Віце-прем’єр Уруський запропонував передати виробника бойових ракет міністерству, яке не має допуску до таємниці

Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський запропонував передати до сфери управління його міністерства ще три державні підприємства. Йдеться про Павлоградський хімічний завод, Державний науково-дослідний інститут інформатизації та моделювання економіки та Український центр «Безпека». Штат міністерства досі не сформовано. Нещодавно завершений відбір у відділ секретно-режимної роботи.

Про це повідомляє експертна організація StateWatch з посиланням на проект розпорядження Кабміну від Уруського та результати власного моніторингу діяльності Мінстратегпрому.

У пояснювальній записці до проекту розпорядження зазначається, що до основних завдань Мінстратегпрому віднесено забезпечення формування та реалізацію державної політики у сфері державної промислової політики, державної політики щодо розвитку стратегічних галузей промисловості, зокрема, військово-промислової політики в оборонно-промисловому комплексі.

«У зв’язку з цим виникла необхідність віднести цілісні майнові комплекси державних підприємств та установ до сфери управління Мінстратегпрому з метою збереження належного державного контролю та управління ними на етапі наступних трансформацій у галузях, віднесених до сфери відання Мінстратегпрому», – йдеться в документі.

Раніше StateWatch повідомила про те, що Уруський запропонував також передати «Антонов» та ще 5 авіапідприємств Мінстратегпрому.

«Фактично тільки в середині листопада розпочався добір кадрів в Мінстратегпром. Ще не сформований режимно-секретний відділ. Тому у разі передачі підприємств може бути повністю заблокована Павлоградського хімзаводу, який в рамках держоборонзамовлення бере участь у виготовленні ракет «Вільха», – каже голова StateWatch Гліб Канєвський.

  • Державне підприємство «Антонов», Харківське державне авіаційне підприємство, Харківський машинобудівний завод «ФЕД», Харківське агрегатне конструкторське бюро та Запорізьке конструкторське бюро «Івченко-Прогрес» планують передати в управління Міністерству з питань стратегічних галузей промисловості, яке знаходиться на стадії формування штату.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine