У кримських мусульман можуть забрати частину цвинтаря Абдал

Частина мусульманського кладовища Абдал можуть передати під християнські поховання. На початку листопада «адміністрація» міста звернулася до Духовного управління мусульман Криму з проханням погодити передачу 7 га мусульманського кладовища.

Як говориться в сюжеті QARADENIZ PRODUCTION, це пов’язано з нестачею землі під поховання на християнській частині Абдала – там залишилося близько 300 місць. У Муфтіяті заявили, що остаточне рішення з даного питання поки не прийнято.

«Місце на міському кладовищі «Абдал» закінчується. Влада планує розширювати територію», – заявив раніше «заступник глави адміністрації» окупованого Сімферополя Володимир Парінов в ефірі ток-шоу «Говоріть правду» на телеканалі «Крим 24».

«На даний момент йде робота по організації нової території під місця поховання. Нове кладовище буде розташовуватися в Сімферопольському районі і залишається в транспортній доступності. Орієнтовна площа близько 100 гектар. Це район існуючого «Абдала», Живописного, частина знаходиться на території Трудовського сільського поселення, Молодежненського сільського поселення», – сказав Володимир Парінов.

Він зазначив, що «території майбутнього кладовищя є приватними неосвоєними сільськогосподарськими паями, і їх будуть викуповувати».

На сьогоднішній момент проводиться санітарно-епідеміологічний аналіз територій.

Нагадаємо:

  • 17 липня 2019 року в Ленінському районі Криму невідомі зруйнували близько 15 надгробків на території мусульманського кладовища в селищі міського типу Багерове. Пізніше повідомили, що винуватці знайдені, ними виявилися місцеві підлітки.
  • У листопаді 2019 року в окупованому Криму в селі Петрівка Красногвардійського району невідомі зруйнували надгробок на мусульманському кладовищі.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine