НАТО буде нарощувати присутність в Чорноморському регіоні через посилення військової присутності РФ в Криму

НАТО продовжить нарощувати свою військову присутність в Чорноморському регіоні. Це викликано збільшенням військової присутності Росії в окупованому Криму.

Есмінець Королівських ВМС Великої Британії HMS Dragon (D 35), Одеса, 07.10.2020 Фото: Facebook ВМС ЗС України

Про це на брифінгу заявив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг, передає РБК-Україна.

За його словами, дане питання міністри країн-членів Північноатлантичного альянсу обговорюватимуть під час онлайн-конференції 2 грудня.

«Ми бачимо, що Росія збільшує свою військову присутність в Криму. Тому ми повинні нарощувати свою присутність в Чорноморському регіоні і обговорювати це питання з нашими партнерами – Україною і Грузією», – сказав Столтенберг.

Він також звернув увагу, що Росія через кризи в Нагірному Карабасі і Білорусі посилила свої військові позиції в світі. І ця тема також буде обговорюватися на зустрічі глав МЗС країн-членів НАТО.

«Росія модернізує свій ядерний арсенал і розгортає нові ракети, розгортає нові сили від Крайньої Півночі до Лівії і Сирії. Ми також бачимо посилення російської військової присутності в результаті криз в Нагірному Карабасі і Білорусі», – зазначив Столтенберг.

Нагадаємо:

  • У лютому 2020 року заступник генерального секретаря НАТО Мірчі Джоане заявив, що ситуація навколо незаконної окупації Росією Криму виходить за межі самої України і є викликом для міжнародної безпеки. Оскільки Росія перетворила півострів на військову фортецю, звідки загрожує стабільності Європи і інших регіонів світу.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine