РосЗМІ: Кремль та ОРДЛО відмовили Києву в обміні полоненими

Співрозмовник російського видання РБК, близький до переговорного процесу з російської сторони, заявив, що до Нового року обміну полоненими між Києвом і ОРДЛО не буде.

Видання РБК повідомило, що цю інформацію підтвердила представниця луганської окупаційної влади. Глава робочої групи ОРЛО з обміну Ольга Кобцева заявила: «Без виконання Україною своїх зобов’язань ймовірність обміну до Нового року відсутня». Під зобов’язаннями вона мала на увазі процедуру зняття в Україні «юридичних претензій» до звільнених осіб.

Останній обмін на Донбасі відбувся 16 квітня — Україна звільнила 20 своїх громадян, яких утримували в неволі на тимчасово окупованих територіях — Офіс президента опублікував список імен.

Нагадаємо:

  • 20 листопада глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук повідомив, що Україна передала російським окупантам список на взаємний обмін.
  • РФ, зі свого боку, звинуватила Київ у «гальмуванні» процесу підготовки до нового обміну. Глава російської делегації в ТКГ Борис Гризлов за підсумками зустрічі ТКГ в форматі відеоконференції 25 листопада заявив: «Українські зобов’язання припинити переслідування вже звільнених осіб не виконані. Процедури попередніх обмінів не можна вважати завершеними».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine