З 2014 року США надали Україні допомогу на $4,1 млрд – посольство

Новини
Фото: Facebook Посольство України в США

З 2014 року Сполучені Штати Америки надали Україні допомогу на загальну суму 4,1 млрд дол.

Про це йдеться у відповіді посольства США в Києві на запит редакції ток-шоу «Свобода слова Савіка Шустера», який був опублікований в ефірі програми, передає видання Цензор.НЕТ.

«Із 2014 року США надали Україні допомогу загалом на понад 4,1 млрд дол. (116,85 млрд грн, або приблизно 278 грн на одного громадянина) допомоги як у царині безпеки, так і поза нею. Ми також видали Україні три суверенні гарантії позик на 1 млрд дол. кожна для сприяння стабілізації економіки. Американська розвиткова допомога підтримує поточні реформи в галузі охорони здоров’я, судоустрою, енергетичній галузі, створює можливості для малих та середніх підприємств, зміцнює незалежні засоби масової інформації та, серед іншого, сприяє подальшій інтеграції України із Заходом», – ідеться в заяві.

У посольстві нагадали, що на 2020 фінансовий рік передбачено 698 млн дол допомоги Україні: 448 млн дол. – на програми Державного департаменту/USAID та 250 млн дол. – на Ініціативу допомоги Україні у сфері безпеки (USAI), зокрема 50 млн дол. – на летальну зброю.

«Американська військова та безпекова допомога спрямована на розширення оборонних можливостей України для моніторингу і захисту своїх кордонів, розгортання своїх військ більш безпечно й ефективно та для руху в напрямку сумісності з НАТО. Гуманітарна допомога США включає фінансування терміново необхідного тимчасового житла, надання й розподіл предметів першої необхідності, захист дітей та людей похилого віку, психосоціальну підтримку, ремонт водної інфраструктури, а також засоби до існування та підтримки розвитку підприємництва внутрішньо переміщених осіб», – заявили в дипмісії.

Також у посольстві зазначили, що США підтримують спеціальну моніторингову місію (СММ) ОБСЄ – країна вклала 100 млн дол. як внески на діяльність місії. До складу СММ входить 50 громадян Сполучених Штатів.

«США також підтримали Україну в її зусиллях із боротьби проти пандемії COVID-19, надавши понад 41 млн дол. на медичні й гуманітарні потреби, поліпшення спроможності закладів охорони здоров’я в догляді за хворими та запобігання подальшому поширенню захворювання», – вказали у посольстві.

Нагадаємо:

  • 30 липня 2020 року група сенаторів від Республіканської та Демократичної партій внесла в Сенат США (верхня палата Конгресу – ред.) законопроект про надання протягом п’яти років військової допомоги Україні на суму 300 млн дол. щорічно, в тому числі на придбання летальної зброї.