Кількість порушень перемир’я на Донбасі збільшилася майже вдвічі – ОБСЄ

На Донбасі в період з 2 по 15 листопада зафіксували 469 порушень режиму припинення вогню. Це майже вдвічі більше, ніж за попередній двотижневий період, коли було зафіксовано 238 порушень.

Про це йдеться у звіті Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ.

В ОБСЄ відзначили, що ситуація з безпекою в регіоні залишається відносно спокійно, попри більшу кількість зафіксованих порушень.

При цьому на трьох пілотних ділянках розведення сил і засобів та поблизу них, Місія ОБСЄ не зафіксувала жодного порушення режиму припинення вогню. Проте в районі Золотого і Петровського зареєстровано розміщення протитанкових мін і присутність людей на військових позиціях.

З початку 2020 року на Донбасі загинули 18 мирних жителів, ще 85 – отримали поранення.

  • 10 листопада Україна відкрила два нових КПВВ в Щасті і Золотому Луганської області, тому відповідні дії повинні бути з боку РФ, заявив глава делегації України в Тристоронньої контактній групі, перший президент України Леонід Кравчук. Кравчук підкреслив, що Україна виконувала і виконуватиме домовленості, тому що вважає це своїм головним завданням для досягнення миру на Донбасі.
  • Пропуск громадян і транспортних засобів через контрольні пункти в’їзду-виїзду «Гнутове», «Новотроїцьке», «Мар’їнка», «Майорське», «Станиця Луганська», «Щастя» та «Золоте», починаючи з 10 листопада, буде проводитися щоденно з 8.00 до 16.00.
  • Під час в’їзду на підконтрольну уряду України територію проводитиметься температурний скринінг громадян. Обов’язковою умовою також є перебування в захисній масці (респіраторі) та дотримання соціальної дистанції з урахуванням нанесеної розмітки. Для пропуску через КПВВ громадяни повинні дати згоду на проведення заходів обов’язкової самоізоляції з використанням єдиного електронного сервісу «Вдома» або обсервації, відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України № 641 від 22.07.2020.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine