Що буде з новим українським паспортом, який житель ОРДЛО не може забрати через зачинені КПВВ на Донбасі – правозахисники

Правозахисники пояснили, що буде з новим українським паспортом, який оформив житель ОРДЛО, але не може забрати його з міграційної служби, оскільки не має можливості виїхати з непідконтрольною території через закриті КПВВ на лінії розмежування на Донбасі.

Фото: facebook.com/passportcenterua

Про це повідомляє громадська організація «Донбас SOS», на гарячу лінію якої звертаються жителі окупованого Донбасу, цікавлячись, що потрібно зробити, щоб міграційна служба не знищила новий паспорт, який вчасно не забрали.

Правозахисники пояснюють, що п.108 Порядку оформлення паспорта громадянина України (Постанова №302 від 25.03.2015) та п.89 Порядку оформлення закордонного паспорта (Постанова №152 від 07.05.2014) дійсно передбачає можливість знищення паспорта в тому випадку, якщо заявник не отримав його протягом року.

Але! По-перше, на період карантину, відповідно до п.3 ч.2 Прикінцевих положень Закону №530, призупиняється термін надання адміністративних послуг, визначених законодавчо (а значить, заявник має право звернутися за своїм паспортом вже після закінчення карантину).

По-друге (і ми рекомендуємо саме це) – Ви маєте право звернутися в Державну міграційну службу з письмовою заявою з проханням продовжити термін зберігання Вашого паспорта до моменту закінчення карантину, або вказати інший термін.

(Згідно п.80 Порядку оформлення закордонного паспорта, термін його зберігання може бути продовжений при наявності письмового звернення особи із зазначенням кінцевого терміну зберігання).

Важливо! У Державну міграційну службу можна звернутися в тому числі електронною поштою. Адреси обласних управлінь можна знайти на їхніх сторінках. Крім того, можна написати на єдину електронну приймальню Державної міграційної служби України: hotline@dmsu.gov.ua

Нагадаємо:

  • Державна міграційна служба України відзначає, що в період дії карантину не буде застосовувати штрафні санкції за несвоєчасне звернення громадян в підрозділи ДМС для оформлення ID-карти або вклеювання фото в паспорт.
  • Переселенці з Донбасу тепер можуть оформити паспорт у найближчому підрозділі Державної міграційної служби за фактичним місцем проживання чи перебування особи. Саме такий порядок оформлення документів, що посвідчують особу, з 2014 року діє для внутрішньо переміщених осіб з окупованого Криму.
  • Правозахисники пояснили, скільки часу зберігається новий ID-паспорт у міграційній службі, якщо власник не зміг його забрати через карантин, та як можна отримати інформацію про готовність документу.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine