Новим генсеком ОБСЄ стала Хельга Шмід: перша жінка на цій посаді

Новини
Генеральний секретар ОБСЄ Хельга Шмід Фото: Reuters

Генеральним секретарем Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) вперше стала жінка. 4 грудня рішенням ради міністрів ОБСЄ на цю посаду призначена німецький дипломат Хельга Марія Шмід (Helga Maria Schmid).

Про це йдеться в заяві високого представника Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля, опублікованій на офіційному сайті ЄС.

«На 27-й зустрічі ради міністрів ОБСЄ 4 грудня 2020 року 57 держав – учасників Організації з безпеки і співпраці в Європі призначили нове вище керівництво ОБСЄ», – зазначив Боррель.

Також, додав він, за рішенням ради міністрів Верховним комісаром у справах національних меншин ОБСЄ призначений Кайрат Абдрахманов, директором Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ – Маттео Мекаччі, представником ОБСЄ з питань свободи ЗМІ – Тереза Рібейро.

«Я щиро вітаю всіх і розраховую на співпрацю для подальшого розширення співпраці між ЄС та ОБСЄ. Я впевнений, що з цим висококваліфікованим керівництвом ОБСЄ зможе продовжити свої зусилля за рішенням численних поточних проблем і сприяти миру, безпеки і стабільності в регіоні», – зазначив Боррель.

Хельга Шмід з 2016 року вона займала посаду генерального секретаря Європейської служби з міжнародних справ (EEAS). До цього вона активно брала участь в переговорах з вироблення Спільного всеосяжного плану дій (СВПД) з іранської ядерної проблеми.

Нагадаємо:

  • 18 липня 2017 року рада міністрів ОБСЄ затвердила новим генеральним секретарем організації колишнього постійного представника Швейцарії при ОБСЄ Томаса Гремінгера.