Рада міністрів ЄС ухвалила глобальний режим санкцій за порушення прав людини

Новини

Рада міністрів ЄС із закордонних справ, засідання якої відбувається в понеділок у режимі телеконференції, затвердила Глобальний режим санкцій ЄС за порушення прав людини.

Про це на засіданні Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС сказав депутат Європарламенту Пятрас Ауштрявічюс, повідомляє Укрінформ.

«Сьогодні під час ранкової сесії міністри закордонних справ ЄС ухвалили законодавство стосовного обмежувальних заходів за серйозні порушення прав людини, (подібне) до так званого «акту Магнітського», яке, сподіваюся, буде повною мірою виконуватися», – повідомив європейський політик.

Одним із ключових питань, які були винесені сьогодні на обговорення Ради міністрів ЄС із закордонних справ було ухвалення законодавчого пакета щодо запровадження Глобального режим санкцій ЄС за порушення прав людини.

Цей режим не матиме географічних обмежень та стосуватиметься будь-яких персон чи установ по всьому світу, якщо вони причетні до серйозних порушень прав людини. Санкції з цього пакету застосовуватимуться за системні злочини, такі як геноцид, тортури, вбивства та зникнення людей, насильство, системні порушення прав людини на зібрання та асоціації. Перелік таких осіб та установ, що причетні до таких дій, формуватиметься за ініціативою країн-членів ЄС, які представлятимуть обґрунтовані пропозиції на розгляд Ради ЄС.

Особи та установи, що потраплять до такого санкційного списку, зазнають заморожування активів на території ЄС, фізичним особам буде заборонено подорожі до європейських країн, будь-яким громадянам ЄС та європейським фінансовим установам буде заборонено надавати таким особам і установам будь-які фінансові ресурси.

Третій комітет 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 18 листопада підтримав проєкт, вже п’ятої поспіль, оновленої і посиленої резолюції «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь, Україна» із закликом посилити міжнародний тиск на Росію з метою змусити її виконувати свої міжнародні зобов’язання як держави-окупанта щодо дотримання прав людини у Криму.

Як повідомлялось, українська делегація в ООН працює над включенням до порядку денного 75-ї сесії Генасамблеї ООН, яка після шести місяців карантину відновила роботу у Нью-Йорку, пункту «Ситуація на тимчасово окупованих територіях України», а також планує внести на розгляд Генасамблеї проекти посилених резолюцій по Криму.

Нагадаємо:

  • 9 грудня 2019 року Генасамблея ООН прийняла резолюцію «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, Україна, а також частин Чорного та Азовського морів» із закликом до Росії вивести свої війська з окупованого Криму і припинити тимчасову окупацію території України.
  • 18 грудня 2019 року Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію про захист прав людини в незаконно окупованому Росією Криму. Це вже четвертий подібний документ Генасамблеї ООН, при цьому в ньому вперше для визначення ситуації на півострові застосований термін «агресія».