У Херсоні апеляційний суд збільшив у 13 разів заставу для ексзаступника ГУ МВС АРК Федоряна

Херсонський апеляційний суд 14 грудня відхилив клопотання захисту про зменшення застави для колишнього заступника начальника ГУ МВС в АРК Миколи Федоряна та, натомість, збільшив її у 13 разів до 21,18 млн грн. Федорян залишатиметься під вартою до 5 січня 2021 року.

Микола Федорян Фото: RFE/RL

Про це повідомляє Бюро судової інформації з посиланням на дані розкладу судових засідань та інформацію пресслужби прокуратури АРК та Севастополя.

За даними судового розкладу, 14 грудня було заплановане судове засідання щодо застосування запобіжного заходу щодо колишнього заступника керівника ГУ МВС в АРК Миколи Федоряна. Розгляд провадила колегія суддів у складі Ігоря Красновського, Володимира Заіченка та Інни Литвиненко.

Адвокат Ігор Кушненко, яких захищає Федоряна, просив апеляційний суд зменшити призначений раніше розмір застави у сумі 1,537 млн грн.

Як повідомили кореспонденту БСІ у пресслужбі прокуратури АРК та Севастополя, суд залишив в силі тримання під вартою Федоряна та збільшив розмір застави до 21,18 млн грн, тобто у 13 разів.

Ухвала апеляційної інстанції набирає законної сили одразу після проголошення.

Ухвалою Херсонського міського суду розмір застави був встановлений на рівні 1,537 млн грн.

Нагадаємо:

  • 7 листопада 2020 року на КПВВ «Каланчак» при спробі виїзду на тимчасово окуповану територію Криму був затриманий громадянина України, який систематично надавав допомогу окупаційним правоохоронцям при проведенні численних незаконних обшуків і затримань громадян в так званих «справах кримських мусульман». Як стало відомо Центру журналістських розслідувань, мова йде про Миколу Федоряна, який був заступником начальника – начальником міліції громадської безпеки ГУ МВС України в АР Крим з 2005 по 2011 рік.
  • Прокуратурою АРК та Севастополя спільно з слідчим відділом ГУ СБУ в АРК Федоряну повідомлено про підозру у вчиненні державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України).
  • У прокуратурі повідомили, що Федорян з березня 2019 року надавав допомогу окупаційним правоохоронцям, а саме «Службі захисту конституційного ладу Управління ФСБ РФ по Республіці Крим» в організації проведення ряду незаконних обшуків в домоволодіннях представників кримськотатарського народу, які зазнали переслідувань за нібито участь в організації «Хізб ут-Тахрір». Підозрюваний систематично забезпечував окупаційних правоохоронців транспортними засобами при проведенні обшуків, а також для конвоювання незаконно затриманих осіб в СІЗО і «Управління ФСБ РФ по Республіці Крим».
  • 9 листопада 2020 року Херсонський міський суд задовольнив клопотання прокуратури АРК та Севастополя та обрав Федоряну запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб з альтернативою внесення застави у розмірі майже 1,6 млн грн.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine