Ощадбанк планують приєднати до системи гарантування вкладів

Новини
Фото: oschadbank.ua

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) в 2021 році планує приєднати Ощадбанк до системи гарантування вкладів і завершити реструктуризацію боргових зобов’язань фонду перед Мінфіном України.

Про це заявила директор-розпорядник ФГВФО Світлана Рекрут.

Вона зазначила, що рішення таких питань вимагає внесення змін до законодавства України. Відповідні законопроекти вже напрацьовані і будуть подані для голосування до Верховної Ради України на початку 2021 року.

«Цього року нам вдалося отримати надважливе рішення: Рада з фінансової стабільності погодила програму реструктуризації боргу Фонду перед Мінфіном. Це дає нам можливість почати обіцяне поетапне підвищення гарантованої суми відшкодування. Наразі розглядається можливість двоетапного підняття суми гарантування. Перший етап уже наступного року: підвищення гарантованої суми удвічі. Відповідне рішення має бути проголосоване Верховною Радою», – сказала Рекрут.

Вона додала, що в рамках виконання Стратегії розвитку фінансового сектора України до 2025 року ФГВФО продовжує працювати над створенням єдиної системи гарантування всіх установ, які мають право залучати вклади від населення.

«Ми, загартувавшись масштабною банківською кризою 2014-2017 років, змогли вибудувати систему гарантування за найкращими світовими практиками і повністю готові «прийняти до родини Фонду» небанківські установи. Принциповий момент – наявність якісного пруденційного (попереднього – ред.) нагляду за роботою цих компаній. І найголовніше – забезпечення балансу: створення умов, за яких поширення гарантій на вклади в небанках не обернуться додатковим навантаженням на банки-учасники Фонду», – зазначила директор-розпорядник ФГВФО.

Нагадаємо:

  • У грудні 2016 року Верховна Рада затвердила пропозиції президента про розширення державних гарантій вкладів фізичних осіб, які мав лише Ощадбанк, на всі державні банки, включаючи Укрексімбанк і Приватбанк.