Помер мер Харкова Геннадій Кернес

У ніч на 17 грудня у німецькій клініці «Шаріте» від коронавірусу помер міський голова Харкова Геннадій Кернес, який 9 грудня заочно зайняв крісло мера, оскільки через хворобу не був присутній на сесії міськради, яка підтвердила його повноваження після виборів 25 жовтня.

Генадій Кернес Фото: facebook.com/gennadykernes

Про смерть мера міста повідомляється на сайті Харківської міської ради.

«Сьогодні вночі після довготривалої хвороби пішов з життя харківський міський голова Геннадій Кернес. Про прощання буде повідомлено додатково», – йдеться в повідомленні.

Першим про смерть Кернеса повідомив в своєму Telegram-каналі його друг, український бізнесмен Павло Фукс.

«Наслідки коронавирусной інфекції дали серйозні ускладнення на роботу життєво важливих органів і систем його організму. Вічна пам’ять тобі, мій друг», – написав Фукс.

Кернес займав крісло мера Харкова з 2010 року. На місцевих виборах 25 жовтня 2020 року він знову переміг, набравши в першому турі 60,34% голосів. 8 листопада Харківська територіальна виборча комісія зареєструвала Кернеса міським головою на підставі поданої ним електронної заяви, підтвердженої цифровим підписом.

28 квітня 2014 року на Кернеса було скоєно замах, він був важко поранений і після цього пересувався на інвалідному візку.

З 23 серпня 2020 року Кернес не з’являвся на публіці. У нього був підтверджений COVID-19 і двостороннє запалення легенів. 10 вересня Кернеса госпіталізували в 17-у міську лікарню Харкова, а в ніч на 17 вересня його перевезли літаком до Берліна на лікування в клініку «Шаріте».

2 грудня Харківська міськрада внесла зміни в регламент, щоб провести першу сесію 9 грудня без Кернеса. Депутати визнали повноваження Кернеса і на час його відсутності доручили виконувати обов’язки мера секретарю Харківської міськради Ігорю Терехову.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine