Від початку року в бойових діях на Донбасі загинули 49 українських військових, 335 поранено

Із початку 2020 року в бойових діях на Донбасі загинули 49 українських військових.

Про це йдеться у відповіді Генштабу ЗСУ на запит BBC News Україна.

У боях на сході України за весь 2020 рік загинули 49 українських бійців («бойові безповоротні втрати ЗСУ»). Четверо з них загинули вже під час перемир’я.

Поранених за рік («бойові санітарні втрати ЗСУ»), за даними Генштабу станом на 13 грудня, було 332 бійці. Із них за час перемир’я – 15. Із 13 грудня на Донбасі поранили ще трьох українських військових.

Таким чином кількість всіх поранених у боях військовослужбовців у 2020 році зросла до 335. А поранених за час перемир’я – до 18.

«Найгарячішими» ділянками фронту залишаються позиції на півдні («Маріупольський напрямок»), а також ділянки під Авдіївкою, Попасною і Торецьком. «Із введенням в дію режиму припинення вогню інтенсивність обстрілів зменшилася, що вплинуло на зниження втрат серед особового складу ЗСУ», – зазначають у Генштабі.

«Кількість небойових втрат військовослужбовців ЗСУ за період проведення бойових дій під час ООС 2020 року становить 70 осіб, із них із 27 липня – 15 осіб», – ідеться у відповіді Генштабу.

До небойових втрат належать смерті військових від хвороб, нещасних випадків, самогубств та інших причин.

  • 24 грудня на Донбасі внаслідок підриву на невідомому вибуховому пристрої отримав поранення український військовослужбовець. Українському захиснику надано медичну допомогу та оперативно доставлено до лікувального закладу. Життю нічого не загрожує.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine