РФ фінансує сотні масштабних проектів по пропаганді «русского мира» на Донбасі – правозахисники

Новини
Фото: Reuters

Українські правозахисники вважають, що військова агресія Росії на Донбасі стала проектом, яким «цілеспрямовано займаються російські політтехнологи». В рамках війни Кремлем ведеться активна пропаганда «русского мира» серед мешканців Сходу України.

Про це заявила директор Східної правозахисної групи Віра Ястребова на прес-конференції в Києві, передає Інтерфакс-Україна.

«Пропагандисти розвернули Донбас обличчям до Росії і систематично, наполегливо просувають ідею інтеграції Донбасу до Росії, популяризують будь-яку ідею російського світу», – сказала Ястребова.

Згідно зі звітом Східної правозахисної групи за 2020 рік, впровадження пропаганди «русского мира» відбувається в сфері громадського, політичного та культурного життя Донбасу.

«Російська Федерація відноситься до всього цього процесу цинічно, як до проекту. Цим самим підтвердження знаходять в звіті конкретні біографічні довідки «діячів», які займаються цим», – зазначила правозахисниця.

Заступник директора Східної правозахисної групи Сергій Пащук в свою чергу зазначив, що незважаючи на перемир’я на фронті, Росія продовжує вести гібридну війну на міжнародному рівні. За його словами, Кремль фінансує сотні масштабних проектів, які охоплюють всі верстви населення Донбасу і спрямовані на пропаганду патріотизму Росії.

«За всіма цими заходами стоїть не ініціатива місцевого населення, а конкретні проекти, які були розроблені в Москві, писалися і затверджувалися конкретними людьми. Все це вимагає фінансування для просування ідеології «русского мира», – сказав Пащук.

Правозахисники вважають, що українській владі необхідно рахуватися з тими ризиками, які виникають в результаті гібридної війни РФ на окупованих українських територіях.

Нагадаємо:

  • У розслідуванні «Хто та як просуває ідеї «русского мира» у Херсоні» Рустама Авдєєва, радіо Куреш та Центру журналістських розслідувань детально описана проросійська діяльність херсонських громадських організацій, які фінансуються російськими структурам – фондом «Русский мир» та Россотрудничеством. Зазначалось, що керівники та члени цих  організації, як правило, працюють у сфері освіти та культури, поширюючи проросійські погляди серед школярів та студентів.