Українські військові звання приведено до стандартів НАТО

Новини

Міністр оборони України Андрій Таран підписав указ про переведення українських військових звань на коди військових рангів НАТО за стандартом НАТО STANAG 2116.

Про це повідомляє Міноборони України.

«Зазначений перелік встановлює відповідність кодифікації військових звань військовослужбовців Збройних сил України військовим рангам НАТО. Це ще один крок, що забезпечує взаємосумісність зі збройними силами держав-членів», – заявив Таран.

За його словами, підписаний наказ розпочинає євроатлантичну трансформацію наявної системи кадрового менеджменту на управління кар’єрою військовослужбовців за військовими званнями. У свою чергу, це стане складовою частиною проєкту Концепції військової кадрової політики Збройних сил України до 2025 року.

«Ці рішення покликані змінити систему управління кар’єрою радянського зразка на сучасну, прийняту в арміях провідних держав. Фактично, це керівництво до дій кадровим органам переходити на нову філософію роботи, що передбачає створення кар’єрної мапи кожному солдату, сержанту, офіцеру щодо його підготовки, зростання та забезпечення», – зазначив Таран.

Звання в українській армії приведено у відповідність зі стандартами НАТО за законом, прийнятим Радою в червні 2020 року.

У червні 2020 року Україна отримала статус члена Програми розширених можливостей (EOP) НАТО. Статус партнера НАТО з розширеними можливостями передбачає більш глибоку й індивідуальну взаємодію із силами альянсу. У відповідь у Кремлі почали погрожувати, що це «не сприяє зміцненню безпеки і стабільності у Європі».

14 вересня 2020 року президент Володимир Зеленський затвердив стратегію нацбезпеки. У ній передбачено розвиток стратегічних відносин із ключовими іноземними партнерами, насамперед, з НАТО, Європейським Союзом і США.

  • США в межах навчань «Захисник Європи-2020» здійснили передислокацію контингенту в 20 тисяч військовослужбовців до Європи, що стало наймасштабнішою американською військовою присутністю на континенті з часів «холодної війни».
  • ВСУ створили нові командування за стандартами НАТО