Окупанти відкриють КПВВ під Донецьком

У понеділок, 11 січня, представники терористичної «ДНР» відновлять роботу пункту пропуску «Оленівка» під Донецьком, який пов'язаний дорожнім коридором з підконтрольним українській владі КПВВ «Новотроїцьке».

Про це повідомляє «штаб ДНР щодо попередження коронавируса».

Перетнути лінію розмежування можна буде 9:00 до 16:30 за місцевим часом (8:00 – 15:30 за Києвом).

Для виїзду з окупованої території необхідно мати реєстрацію (прописку) на підконтрольній Україні території.

Для в’їзду в бік Донецька обов’язково необхідно заздалегідь отримати дозвіл «міжвідомчого штабу ДНР». При в’їзді також потрібно заповнити бланк-згоду «на напрям в стаціонарне відділення установи охорони здоров’я для проведення обстеження».

При бажанні можна здати платний експрес-тест на COVID-19. У разі негативного результату, потрібно дати згоду на самоізоляцію будинку. Якщо тест виявиться позитивним, людина направляється в лікарняний стаціонар для проведення подальшого обстеження.

Ті, хто прямує на підконтрольну Україні територію, повинні мати мобільний додаток «Дій вдома». При наданні ПЛР-тесту з негативним результатом самоізоляцію можна припинити.

Усі КПВВ на лінії розмежування функціонують щоденно з 08.00 до 16.00. Такий порядок роботи буде продовжуватися і під час посилення карантинних заходів, умови перетину лінії розмежування не зміняться.

Нагадаємо:

  • У Луганській області на КПВВ «Станиця Луганська» почав працювати пункт тестування на COVID-19, в якому громадяни, що перетинають лінію розмежування, можуть отримати результати тесту за 24-48 годин в залежності від суми оплати. Також на КПВВ обладнані три точки доступу Wi-Fi, що значно полегшить громадянам установку мобільного додатка «Дій вдома» для проходження самоізоляції.
  • З 2014 року, після окупації Криму Росією, вільну територію України та півострів розділяє адмінмежа з двома пунктами пропуску по обидва боки – українськими та російськими. Законно потрапити на окуповану територію можна лише через три українські контрольні пункти в’їзду-виїзду (КПВВ): «Чонгар», «Каланчак» та «Чаплинка». Щороку в обидва боки через них проходить 2,5 млн громадян. Це дорівнює кількості мешканців довоєнного півострова.
  • Детальніше – в сюжеті ЦЖР КПВВ на адмінмежі з Кримом: Дорога без кінця
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine