Навальний повернувся в Росію, його затримали в аеропорту відразу після прильоту до Москви

Російський опозиціонер Олексій Навальний 17 січня повернувся з Німеччини, де він лікувався після отруєння, в Росію. Його затримали прямо на паспортному контролі в аеропорту Шереметьєво. Адвоката політика з ним не пустили.

Затримання Олексія Навального в аеропорту Шереметьєво Фото: AFP

Як повідомляє Настоящее время, поліцейські затримали Навального незабаром після того, як він попрямував на прикордонний контроль аеропорту Шереметьєво, прилетівши з Берліна.

Адвокат Ольга Михайлова збиралася пройти за Навальним, але поліцейські відмовили їй.

Федеральна служба виконання покарань (ФСВП) повідомила, що Навального затримали, і подальший запобіжний захід визначить суд.

«17 січня в аеропорту Шереметьєво співробітниками відділу розшуку оперативного управління УФСВП по Москві був затриманий засуджений до умовного покарання Олексій Навальний, який з 29 грудня 2020 року перебував в розшуку за багаторазові порушення випробувального терміну», – йдеться в повідомленні, що надійшло увечері 17 січня в Інтерфакс .

Навальний вилетів з Берліна 17 січня з затримкою рейсу, який в самий останній момент перенаправили з Внуково в Шереметьєво.

Літак з Берліна приземлиться в аеропорту Шереметьєво приблизно о 20:13 за московським часом. Разом з Навальний в Москву прилетіли його дружина Юлія, прес-секретар Кіра Ярмиш та адвокат Ольга Михайлова.

Раніше Навальний заявив, що має намір 17 січня повернутися з Німеччини в Росію рейсом авіакомпанії «Победа» після лікування в німецькій клініці Charité. Там лікарі допомагали йому після отруєння бойовим речовиною з групи «Новачок».

Очікувалося, що літак приземлиться в аеропорту Внуково в 19:20 за московським часом. Дві з половиною тисячі прихильників Навального збиралися приїхати в аеропорт, щоб зустріти опозиціонера і перешкодити його затриманню.

ФСВП пообіцяла вжити всіх можливих заходів і затримати Навального. ФСВП домагається заміни умовного терміну у справі «Ів Роше» на реальний при тому, що випробувальний термін, за словами самого Навального, закінчився 30 грудня минулого року.

У Росії Навальний оголошений в розшук, оскільки, за версією ФСВП, він порушив правила умовного засудження у справі «Ів Роше», бо не відзначився в російській інспекції після того, як його виписали з німецької клініки. ФСВП вимагає скасувати умовне засудження Навального і замінити його на реальний термін в 3,5 року виправної колонії. Засідання суду, на якому буде розглядатися ця вимога, призначене на 29 січня.

Нагадаємо:

  • З 22 серпня 2020 року Навальний знаходився в Німеччині, де проходив реабілітацію після отруєння – 20 серпня політику стало погано в літаку під час польоту з Томська в Москву. Лайнер приземлився в Омську, де засновника Фонду боротьби з корупцією в стані коми відправили в реанімацію.
  • Клініка Charité в Берліні, куди Навальний був пізніше доставлений на лікування, підтвердила, що 44-річний опозиціонер був отруєний хімічною речовиною. Лабораторії Франції, Швеції та Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) підтвердили наявність отрути «Новачок» в аналізах Навального. Речовина, за даними британської влади, використовувалося під час замаху в Солсбері в 2018 році на російського розвідника Сергія Скрипаля та його дочка.
  • У спільному розслідуванні The Insider, Bellingcat і CNN за участю Der Spiegel журналісти прийшли до висновку, що за отруєнням Навального може стояти група з восьми оперативників, пов’язаних з Інститутом криміналістики ФСБ (НДІ №2). Аналіз авіаперельотів цих співробітників ФСБ, а також даних білінгу їх телефонних розмов показав, що вони стежили за Навальним з 2017 року, коли він заявив про плани щодо висунення на пост президента РФ, а також в 2020 році зробили як мінімум ще одну невдалу спробу отруєння політика.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine