Кандидат на посаду Держсекретаря США виступив за надання Україні військової допомоги та сприяння у боротьбі з корупцією

Під час слухань у Комітеті із закордонних справ Сенату кандидат на посаду Державного секретаря США Ентоні Блінкен виступив за надання Україні військової допомоги та сприяння у боротьбі з корупцією.

Ентоні Блінкен на слуханні у Сенаті 19 січня 2021 року, фото: Голос Америки

Очікується, що вже до кінця тижня Блінкена затвердять на посаді глави Державного департаменту США.

“Я підтримую надання Україні оборонної допомоги. Насправді, я мав можливість написати саме про це у виданні the New York Times три роки тому, – заявив дипломат під час сенатських слухань у вівторок, 19 січня, повідомляє Голос Америки.

Саме американська допомога свого часу дала можливість українському війську посилити позицію України у війні на сході, – переконаний Блінкен.

“Я дуже підтримую, щоб продовжити забезпечення України … програмою з тренування. На мою думку, це справді був успіх, коли впродовж кількох адміністрацій ми змогли ефективно тренувати і допомагати їм різними способами, і українці досягнули істотної поступу у спроможності протистояти агресії яка іде від Росії”, – зазначив Ентоні Блінкен.

Дипломат також наголосив, що, окрім зовнішньої загрози, Україна має серйозні внутрішні виклики.

«Якщо загрозою України ззовні є Росія, то її внутрішніми загрозами є корупція, брак інституцій, які можуть ефективно вести країну. І ми повинні допомогти українцям з цим також справитись, тому що навіть якщо ми успішно триматимемо Росією на відстані, але загроза всередині продовжуватиметься, їм буде дуже важко збудувати життєздатну демократію”, – зазначив номінований на посаду Держсекретаря США Блінкен.

Саме корупцію Ентоні Блінкен вважає головним рушієм конфліктів у світі.

“Питання корупції, безперечно, є одним із головних рушіїв конфлікту в усьому світі. Деякі наші супротивники використовують її як інструмент зброї. Але це також є слабке місце наших супротивників. За всіма напрямками ми маємо бути більш зосередженими і забезпеченими, щоб боротися з корупцією”, – зазначив кандидат на Держсекретаря США.

Ентоні Блінкен заявив, що Росія застосовує агресію щодо тих країн, які не захищені членством у НАТО.

“Щодо членства в НАТО є дуже добра причина, чому Росія поводить себе агресивно до тих країн, які не є під парасолькою НАТО. Ми бачили у минулому, що країни, які приєднались до НАТО, не були мішенню російської агресії. Якщо така країна як Грузія здатна виконати вимоги щодо членства в НАТО, якщо може робити внески у колективну безпеку, то так, НАТО має бути відкритим”, – додав дипломат.

  • З 2014 року Сполучені Штати Америки надали Україні допомогу на загальну суму 4,1 млрд дол.
  • 30 липня 2020 року група сенаторів від Республіканської та Демократичної партій внесла в Сенат США (верхня палата Конгресу – ред.) законопроект про надання протягом п’яти років військової допомоги Україні на суму 300 млн дол. щорічно, в тому числі на придбання летальної зброї.
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine