Посольство США в День Соборності нагадало РФ про Крим і Донбас: Росія має поважати територіальну цілісність України

У День Соборності України США закликають РФ поважати суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включно з Кримом, Донбасом та її територіальними водами, заявив в.о. заступника голови місії США в Україні Джозеф Пеннінгтон.

«Українці продовжують демонструвати єдність: своїми невтомними зусиллями зі створення вільної і демократичної України, своєю хороброю реакцією на російську агресію, своїм твердим переконанням у необхідності здійснювати реформи, для того, щоб Україна була багатою», – сказав Пеннінгтон у відеозверненні, оприлюдненому на сторінці посольства США в Україні у Facebook.

«Ми приєднуємося до народу України, закликаючи Росію поважати суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включно з Кримом, Донбасом і її територіальними водами. Ми з вами, народе України, в День Соборності України і щодня», – додав він.

  • 22 січня, в день проголошення в 1919 році акту Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки, відзначається День Соборності України.
  • Офіційно свято було встановлено в 1999 році указом Леоніда Кучми. 22 січня також є датою інших пам’ятних подій української історії. У 1918 році в цей день була оголошена незалежність Української Народної Республіки. А роком пізніше в цей же день відбулося об’єднання УНР і ЗУНР. У 1990 це свято відзначили акцією «живий ланцюг» – мільйони людей від Києва до Львова взялися за руки, відзначаючи День Соборнос
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine