В СБУ заявили, що затримали свого співробітника за підозрою у вбивстві

Служба безпеки України підтвердила інформацію про затримання її діючого працівника, завдяки чому нібито запобігли вбивству співробітника спецслужби.

«Служба безпеки України приділяє окрему увагу системній протидії порушенням закону та проявам корупції, в тому числі коли це стосується чинних чи колишніх співробітників СБУ – незалежно від їх звань, посад чи вислуги років. Безкарність буває лише тимчасовою. У межах цієї роботи вчора проведено слідчо-оперативні заходи щодо припинення злочину, а саме – попереджено вбивство співробітника спецслужби. Наразі затримано одного діючого працівника СБУ. Окремо звертаємось до представників ЗМІ з проханням керуватися офіційними джерелами інформації. Офіційна інформація з цього приводу буде надана згодом, після завершення всіх слідчих та оперативних заходів. Та як тільки це дозволять норми законодавства, зокрема процесуального», – повідомили в СБУ.

Раніше журналіст Юрій Бутусов із посилання на джерела повідомив, що полковник спецпідрозділу СБУ «Альфа» Андрій Расюк затриманий за підозрою в підготовці вбивства начальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова на замовлення колишнього заступника голови СБУ Дмитра Нескоромного.

Він зазначив: «Небувала подія в історії СБУ. За даними джерел Цензор.НЕТ у СБУ, вчора, за підозрою в організації замовного вбивства затримано співробітника управління у боротьбі з тероризмом СБУ («Альфа») полковника Андрія Расюка. Він нібито збирався передати гроші за вбивство, ні багато ні мало, начальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова».

Бутусов продовжив: «Наумов – «права рука» і друг голови СБУ Івана Баканова. Колишній прокурор і чиновник, якому президент Володимир Зеленський всього після року служби в СБУ присвоїв звання бригадного генерала.

Не менш вражає, що, за версією СБУ, замовником вбивства Наумова виступав … Дмитро Нескоромний – полковник СБУ, який з 1 липня по 8 листопада 2019 го за призначенням Зеленського обіймав посаду заступника голови СБУ, а з 8 листопада по 13 березня 2020 -го був першим заступником голови СБУ – начальником Головного управління у боротьбі з корупцією СБУ. Зараз він – у складі СБУ без посади.

Нескоромний оголошений в розшук, йому заборонено виїзд з України.

Важко підібрати слова. По суті, керівництво СБУ заявило, що в оточенні Баканова почалися відкриті кримінальні розборки між групами впливу».

Главред Цензор.НЕТ зазначив: «Передумови для таких «бригадних» розборок виникли вже давно. Кожен підприємець, який займається експортом-імпортом товарів народного споживання, знає, що економічні підрозділи СБУ у великому масштабі здійснюють рекет і вимагання, по суті, «кришують» тіньовий бізнес. На початку 2020-го року головним «рішалом» був Нескоромний. Але за останній рік всі сфери тіньового бізнесу СБУ підім’яв під себе права рука і найближчий друг голови СБУ Івана Баканова Андрій Наумов. Так що підґрунтя скандалу очевидне!».

Нагадаємо:

  • 14 квітня контррозвідка затримала генерал-майора СБУ Валерія Шайтанова, який, за версією слідства, працював на ФСБ РФ, з підозрою у державній зраді та вчиненні терористичних актів. Зокрема, за завданням російських спецслужб він планував вбивство відомого добровольця Адама Осмаєва.
  • Шевченківський районний суд Києва обрав запобіжний захід для викритого контррозвідкою СБУ агента ФСБ Шайтанова – утримання під вартою строком 60 діб.
  • 15 квітня російські ЗМІ повідомили про нібито затримання у Криму співробітниками ФСБ Росії громадянина України за обвинувачення у «шпигунстві та спробі організації теракту».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine