Мінреінтеграції хоче впровадити віртуальні мобільні номери для мешканців окупованих Криму і Донбасу

Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України вивчає можливість впровадження віртуальних мобільних номерів для мешканців тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу, які б дозволили їм мати канал комунікації з підконтрольною територію України та, зокрема, отримувати доступ до державних сервісів та електронних послуг, що надаються з використанням мобільного номера заявника.

Фото: investigator.org.ua

Про це повідомляє пресслужба Мінреінтеграції.

Як зазначається міністерством розглядаються можливості впровадження сучасних телекомунікаційних платформ, в тому числі – послуг мобільних операторів, які б дозволили мешканцям тимчасово окупованих територій України за допомогою мобільного Інтернету або Wi-Fi та з використанням мобільного додатка приймати і здійснювати дзвінки (голосові та відеодзвінки), отримувати та відправляти SMS-повідомлення.

«Внаслідок тимчасової окупації Росією частини території України, провадження діяльності мобільних операторів в окупованих районах унеможливлена. Це значно ускладнило комунікацію з громадянами України, які проживають на ТОТ. Мешканці ТОТ позбавлені можливості безперешкодного доступу до державних сервісів та електронних послуг, що надаються з використанням мобільного номера заявника (адміністративні, банківські, медичні послуги). Відсутність можливості бути на зв’язку є одним з чинників, що викликають занепокоєння у абітурієнтів, батьки яких залишаються на ТОТ, коли діти розмірковують про вступ до закладів вищої освіти в інших регіонах України», – зазначив заступник міністра з питань реінтеграції ТОТ Снавер Сейтхалілєв.

Одним з ймовірних варіантів розв’язання цієї проблеми є технологія віртуального мобільного номера (без наявності фізичної SIM-карти).

Мінреінтеграції звернулося до мобільних операторів щодо можливості створення спеціального тарифу для мешканців тимчасово окупованих територій України. Це може стати гарним проєктом для соціально відповідального бізнесу, який направлений на допомогу українським громадянам з ТОТ.

«Спрощення доступу наших громадян на ТОТ до адміністративних послуг і сервісів є одним з пріоритетів міністерства. Наразі спільно з Мінцифрою відбувається розгортання сервісу «єМалятко», у додатку «Дія» вже в наявності довідка ВПО, здійснюються інші проєкти. Ми очікуємо, що віртуальний мобільний номер створить додаткові можливості для реінтеграції наших людей. Після отримання відповідей мобільних операторів ми зможемо детально оцінити потенціал цього рішення і визначимо подальші кроки», – сказав Сейтхалілєв.

Нагадаємо:

  • Кабмін України ввів електронну довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеного особи (ВПО). Переселенці, які отримали в установленому порядку довідку ВПО, матимуть відображення в електронному вигляді всієї інформації, яка є в цій довідці. Для цього потрібно лише встановити мобільний додаток «Дія» та пройти електронну аутентифікацію.
  • З 5 жовтня 2020 року в мобільному додатку «Дія» повноцінно запрацювала електронна довідка ВПО, якою можна користуватись нарівні з паперовою або замість неї.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine