Підозрюваний у катуванні бранців «Ізоляції» Бражников ініціює кримінальні провадження проти потерпілих

Новини
Євген Бражников біля Шевченківського райсуду Києва, 25.01.2021 Фото: investigator.org.ua

Євген Бражников, підозрюваний у катуваннях військовополонених та цивільних осіб у донецькому концтаборі «Ізоляція», через суд добивається відкриття кримінальних проваджень щодо потерпілих, свідків та слідчого у його справі.

Про це йдеться у сюжеті Микити Панасенка «Справа катів «Ізоляції» з посиланням на інтерв’ю з Бражниковим та дані Єдиного судового реєстру.

Євген Бражников, який був звільнений з полону російських найманців «ДНР» під час так званого «великого обміну» 29 грудня 2019 року, є підозрюваним в участі у терористичній організації та порушення законів і звичаїв війни за співпрацю з тюремниками концтабору «Ізоляція» та участі у катуванні його бранців.

При цьому він через рішення судів уже домігся відкриття кримінальних проваджень щодо потерпілих у цій справі, які свідчать проти нього. Зокрема, кілька проваджень на виконання рішення суду відкрито за заявами Бражникова щодо колишнього політв’язня, журналіста та письменника Станіслава Асєєва.

«Стосовно Асєєва порушено три кримінальних провадження. Це участь у терористичній організації, розголошення таємниці досудового розслідування і дача завідомо неправдивих показань. Але жодна зі справ не розслідується. Але це лише поки що», – сказав Бражников в інтерв’ю Центру журналістських розслідувань.

За його словами, суд також задовольнив його скаргу на слідчого СБУ за не відкриття справи за його заявою щодо ще одного потерпілого – Станіслава Печонкіна. У судовому реєстрі наразі відсутня відповідна ухвала.

Станіслав Асєєв, коментуючи Центру журналістських розслідувань заяви Бражникова про нібито неправдиві показання, сказав, що дати оцінку його свідченням може тільки суд.

Станіслав Асєєв Фото: investigator.org.ua

«Я нещодавно дізнався, що він (Бражников – ред.) написав заяву, що я нібито даю хибні свідчення. Хоча це має вирішувати вже суд, коли буде засідання у його справі. Тільки тоді суд має вирішувати, хто бреше, а хто ні. А він уже за суд вирішив, що він не винен, як він каже», – зазначив Асєєв.

Деталі цієї історії читайте також у текстовій версії матеріалу Микити Панасенка «Що відбулося за рік у справі «катів «Ізоляції».

Нагадаємо:

  • У березні 2020 року Євгену Бражникову було повідомлено про підозру в участі у терористичній організації та порушенні законів і звичаїв війни – через жорстоке поводження з ув’язненими донецького концтабору «Ізоляція». Кримінальне провадження відкрито за заявами політичних бранців Станіслава Асєєва та Станіслава Печонкіна.
  • Роман Циб, начальник відділу Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генпрокурора повідомив, що найближчим часом «справа Бражникова» буде скерована до суду. Строк досудового розслідування спливає 4 березня 2021 року.