Екс-заступнику голови СБУ Нескоромному оголосили про підозру в підготовці замаху на генерала Наумова – СБУ

Колишньому першому заступнику глави СБУ Дмитру Нескоромному оголошено про підозру в організації замаху на вбивство начальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ бригадного генерала Андрія Наумова. Разом з тим у Брюсселі на 2 лютого анонсована пресконференція Нескоромного, на якій він розповість «про провокації щодо нього з боку співробітників СБУ».

Про це повідомляє пресцентр Служби безпеки України.

«Колишньому першому заступнику голови Служби безпеки Дмитру Нескоромному оголошено про підозру у вчиненні злочину – організації готування вбивства начальника Головного Управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова. Зокрема, йдеться про ч. 1 статті 14, ч. 2 статті 28 та статтю 348 Кримінального кодексу України», – йдеться у повідомленні.

Як зазначили у спецслужбі, вживаються заходи щодо розшуку Нескоромного з метою допиту, як підозрюваного, та вручення клопотання про обрання запобіжного заходу.

Головне слідче управління СБУ встановило, що Дмитро Нескоромний спільно зі співробітником Антитерористичного центру при СБУ Юрієм Расюком вирішили позбавити життя начальника ГУВБ СБУ Андрія Наумова.

Як розповіли у спецслужбі, серед доказів, які це підтверджують, – відео- та фотоматеріали, аудіозаписи розмов Ю.Расюка, Д.Нескоромного та інших осіб, під час яких, зокрема, обговорюється організація вбивства, виконавці та інші деталі.

«За версією слідства, основним мотивом злочину став той факт, що Андрій Наумов був перешкодою для повернення Дмитра Нескоромного на високу посаду в керівництві Служби, а також виступав проти призначення окремих членів екскоманди Нескоромного в СБУ», – зазначили в СБУ.

За інформацією правоохоронців, фігуранти справи розробили детальний план посягання на життя Наумова. Задля його виконання співробітник АТЦ Расюк упродовж жовтня 2020 року – січня 2021 року підшукав виконавців злочину, забезпечив їх фінансування, організував стеження за Наумовим, що також підтверджено матеріалами справи та відповідними аудіо записами.

Разом з тим на сайті Press Club Brussels Europe 27 січня опублікований анонс про пресконференцію Нескоромного, яку він має дати 2 лютого у Брюсселі.

«Дмитро Нескоромний розповість про провокації щодо нього з боку співробітників СБУ, а також про сенсаційні факти корупції на вищому рівні влади в Україні» – йдеться в пресанонсі.

Нагадаємо:

  • 23 січня 2021 року СБУ підтвердила інформацію про затримання її чинного співробітника, завдяки чому нібито запобігли вбивству співробітника спецслужби. Раніше журналіст Юрій Бутусов з посиланням на джерела повідомив, що полковник спецпідрозділу СБУ «Альфа» Андрій Расюк затриманий за підозрою в підготовці вбивства начальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова на замовлення колишнього заступника голови СБУ Дмитра Нескоромного.
  • В СБУ повідомили, що організатор замаху на Наумова запропонував 50 тис. дол. а вчинення злочину, злочин планувалося в змові декількох осіб. 23 січня Шевченківський райсуд Києва заарештував Расюка на 60 діб без можливості внесення застави.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine