ПАРЄ підтвердила повноваження делегації Росії у повному обсязі

Новини
Фото: Facebook Parliamentary Assembly of the Council of Europe

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ратифікувала повноваження російської делегації, попри їхні оскарження за ініціативи українських депутатів багатьма членами Асамблеї. Дебати і голосування відповідної резолюції пройшли 28 січня, у завершальний день зимової пленарної сесії ПАРЄ.

За ратифікацію повноважень проголосувало 107 делегатів, 36 виступили проти та 24 утрималися, повідомляє Укрінформ.

«З огляду на продовження діалогу я пропоную, щоб Асамблея ратифікувала повноваження делегації Російської Федерації та повернулася до процесу оцінки прогресу, що буде викладено у моніторингові доповіді пізніше цього року», – висловив свою думку доповідач з цього питання австрійський політик Штефан Шеннак.

Він додав, що членство Росії у Раді Європи і продовження роботи делегації РФ у Парламентській асамблеї є важливими передумовами для захисту прав російських громадян, зокрема, у Європейському суді з прав людини.

«Коли було ухвалено рішення повернути російську делегацію до ПАРЄ, то очікувалося на досягнення певного прогресу з боку Росії, що вона змінить своє ставлення до прав людини. І нині ми запитуємо: де прогрес? Відповідь така: прогресу немає. Ситуація з правами людини в РФ неухильно погіршується. В організації, яка просуває права людини і утверджує верховенство права, не може бути місце для такої держави, яка скоює воєнні злочини, окупує території сусідів», – заявив віцепрезидент ПАРЄ від України нардеп Олександр Мережко.

Делегат з Литви Емануеліс Зінгеріс нагадав, що ПАРЄ ухвалила близько 20 резолюцій, за якими вимагає від РФ виконувати свої міжнародні зобов’язання. «Жодне з цих зобов’язань не було виконано. Тому є дуже серйозні підстави оскаржити повноваження російської делегації», – заявив литовський парламентарій.

Він також відзначив неприпустимість, коли конституція РФ дозволяє владі не виконувати рішення міжнародних судів, зокрема, ЄСПЛ.

У резолюції міститься багато критичних зауважень та висвітлюються негативні тенденції щодо порушення прав людини і принципів верховенства права в Росії, які мають негативний вплив на виконання країною міжнародних зобов’язань.

Йдеться про переслідування громадянського суспільства, політичну опозицію, журналістів; уведені російської владою обмеження відносно основоположних свобод, включаючи свободу зібрань, висловлювань та об’єднань.

ПАРЄ також закликала російську владу негайно звільнити опозиційного політика Олексія Навального та розпочати співпрацю з Організацією із заборони хімічної зброї щодо його отруєння.

Водночас парламентарії, які підтримали резолюцію, на тлі критики і визнання фактів порушення прав людини і міжнародного права Росією, висловлення глибоких занепокоєнь, відзначили необхідність продовження діалогу, як засобу подальшого досягнення рішень на довготермінову перспективу.

Представник політичної групи Європейської народної партії німецький парламентарій Андреас Нік аргументував необхідність продовження повноважень делегації РФ захистом прав росіян та мирного співіснування із цією державою.

Своєю чергою, також представник Німеччини соціал-демократ Франк Швабе зауважив, що підтвердження повноважень російської делегації не означає визнання, що окуповані Росією Крим і Південна Абхазія є російськими територіями.

Нагадаємо:

  • 25 січня 2021 року у Парламентській асамблеї Ради Європи Україна домоглася оскарження повноважень російської делегації через невиконання Росією своїх зобов’язань та порушення резолюцій Асамблеї. Питання було передано на подальший розгляд відповідних комітетів ПАРЄ.